OLYMPUS OM-D e-m10 mark III Klasyka w postępowym wydaniu Aparat Olympus E-M10 Mark III perfekcyjne zdjęcia w każdych warunkach Olympus E-M10 Mark III wyposażony został w 16-megapikselowy czujnik z 5-osiową stabilizacją obrazu.

Pozwala ona na wydłużenie czasu naświetlania aż o 4 wartości EV (w zależności od obiektywu). Dzięki temu możliwe jest fotografowanie bez wykorzystania statywu przy zaskakująco długich czasach naświetlania, umożliwiając luźne realizowanie zdjęć w niesprzyjających warunkach oświetleniowych (np.

po zmroku). Atuty stabilizacji docenią zwłaszcza użytkownicy teleobiektywów, obiektywów makro czy osoby wykorzystujące aparat do filmowania. Dzięki stabilizacji matrycy obraz jest stabilizowany z każdym obiektywem.

Aparat i kamera w kompaktowym korpusie E-M10 Mark III oprócz perfekcyjnej jakości fotografii o rozdzielczości 16 mln pikseli oferuje możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Zmienna ilość klatek, na przykład 60 albo 30 w rozdzileczości Full HD, umożliwia tworzenie dodatkowych efektów w trakcie filmowania, np.

filmownaia w zwolnionym tempie a funkcja filmów poklatkowych wyśmienicie stanie na wysokości zadania przy nagrywaniu długo trwających zdarzeń, które odtworzymy w kilka czy kilkanaście sekund, tzw. Timelapse. Wysokiej jakości wizjer wykorzystanie elektronicznego wizjera OLED o rozdzielczości 2.36 mln punktów nie tylko ułatwia kadrowanie, ale także pozwala na podgląd obrazu z ustawionymi w aparacie parametrami czy filtrami.

Jest to rozwiązanie, które istotnie usprawnia późniejszą obróbkę albo nawet czyni ją zbędną. Oczywiście pokrycie pola widzenia wynosi 100%, dzięki temu unikniesz sytuacji, w której na zdjęciu pojawi się coś, czego nie było widać w trakcie kadrowania.

Inżynierowie firmy Olympus pomyśleli również o komforcie obsługi aparatu poprzez osoby noszące okulary, w tym celu wyposażyli urządzenie w regulację dioptrii od -4.0 do +2.0. Szybki i staranny autofocus OMD-E10 Mark III posiada aż 121 pól AF rozłożonych po prawie całej powierzchni matrycy, pozwalajac użytkownikowi na nieograniczone kadrowanie.

Moduł samoczynnego ustawiania ostrości oparto o detekcję kontrastu, wynikiem jest niemal natychmiastowe ostrzenie na wybranym obiekcie. Użycie funkcji AF Targeting Pad Erogonomiczny wyświetlacz LCD Odchylany Fotografowanie z niskiej albo nad wyraz wysokiej perspektywy za pomocą wizjera jest niezbyt komfortowe.

Czasem może wymagać położenia się na ziemi, a w innym przypadku użycia dodatkowego stopnia. Dzięki E-M10 Mark III unikniesz tych niedogodności, ponieważ ma on odchylany ekran LCD. Dotykowy Nie za każdym razem fotografowanie przy pomocy wizjera jest słuszne.

Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy smartfony są nad wyraz modne niektórzy użytkownicy mogą preferować obsługę aparatu z poziomu ekranu LCD. Olympus wychodzi im naprzeciw zezwalając na wybór pola ostrości, ostrzenie i wyzwolenie migawki z poziomu wyświetlacza.

prędkie fotografie seryjne Dzięki niezrównanej prędkości fotografowania w trybie seryjnym wynoszącej aż 8.6 kl./s Olympus OMD-E M10 Mark III pozwoli Ci na uchwycenie choćby aktywnych scen. Interesujesz się fotografią sportu albo dzikiej przyrody? Ten aparat sprosta Twoim oczekiwaniom.

Łączność bezprzewodowa zaimplementowana funkcja Wi-Fi umożliwia prędkie przesyłanie i udpostępnianie , a także zdalne sterowanie aparatem. Możesz więc wyzwalać migawkę, ustawiać atrybuty ekspozycji czy inne funkcje aparatu przy pomocy smartfona lub tabletu.

obszerny dobór obiektywów Olympus w swej ofercie posiada już ponad 40 obiektywów systemu Micro 4/3. Po zaimplementowaniu adaptera realne jest dodatkowo korzystanie z wspaniałych widocznie obiektywów 4/3. Należy także pamiętać, że aparaty Olympus współpracują ze wszystkimi obiektywami z mocowaniem Micro 4/3, na dodatek firm niezależnych.

Obiektywy Olympus systemu Micro 4/3 Obiektyw Olympus M.ZUIKO DIGITAL 14-42 mm ED EZ 3-krotny zoom optyczny Zakres ogniskowych niniejszego obiektywu jest ekwiwalentem 28-82 mm dla formatu 35 mm, dzięki czemu pozwoli Ci uwiecznić równocześnie znaczne kadry, np.

krajobraz, jak też nieco węższe, co jest przydatne w fotografii portretowej. Świetna jakość optyczna Głównym celem jaki stawiali sobie inżynierowie firmy Olympus było zaprojektowanie obiektywu ostrego w całym kadrze dla wszystkich ogniskowych.

Warto zauważyć, że udało się to osiągnięc w istotnie kompaktowej obudowie. Zoom elektroniczny Obiektyw pozwala na wybranie trzech zróżnicowanych prędkości pracy zoomu. Jest to nad wyraz przydatne stanowczo dla filmowców.

szybkością zmiany ogniskowej można sterować z poziomu aparatu lub smartfona z aplikacją OI.Share. Obiektyw Olympus M.ZUIKO DIGITAL 40-150 mm ED R Przeznaczenie M.ZUIKO DIGITAL 40-150 mm f/4.0-5.6 ED R (odpowiednik ogniskowych 80-300 dla obiektywów pełnoklatkowych) to bardzo lekki teleobiektyw znakomicie nadający się do dużych zbliżeń w dobrym oświetleniu, np.

fotografii przyrodniczej. Znikoma waga zezwala na zabieranie go ze sobą za każdym razem kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Jest nieprzeciętnym uzupełnieniem podstawowego obiektywu 14-42. Dzięki cichej pracy systemu AF może być użytkowany zarówno do fotografii jak i filmu.

istotnie kompaktowe rozmiary, szczególnie niska waga Pomimo swoich ogromnych możliwości przybliżenia konstrukcja obiektywu jest szczególnie kompaktowa i lekka, jego waga to zaledwie 190 gram a długość w pozycji skręconej jedynie 83 mm.

nadzwyczajnie się więc wpisuję w ideę kompaktowości systemu Micro 4/3. Szybki i cichy system AF wykorzystany w obiektywie mechanizm śrubowy odpowida za prędkie a jednocześnie ciche ustawianie ostrości. Pozwoli to na fotografowanie w miejscach, gdzie niewskazane jest hałasowanie (np.

w teatrze czy kościele) jak ponadto zapewni znakomitą jakość filmów bez zbędnych dźwięków pochodzących z obiektywu. Wysoka jakość optyki Konstrukcję obiektywu stanowi 13 składników w 10 grupach, w tym soczewki ED, a także HR gwarantujące wysoką rozdzielczość.

Opis aparatu na polskiej stronie producenta Opis obiektywu 14-42 mm na polskiej stronie producenta Opis obiektywu 40-150 mm na polskiej stronie producenta

Olympus E-M10

od PLN