BIONZ X zagwarantuje szybsze przetwarzanie obrazu

Procesor obrazu BIONZ X™ odwzorowuje fakturę i szczegóły w czasie rzeczywistym, wytwarzając wyjątkowo realistyczny obraz z bogatymi przejściami tonalnymi i naturalnym wyglądem. Szumy w obrazie są niemal nieodczuwalne dzięki nowoczesnej, strefowej redukcji szumów. Technika reprodukcji szczegółów zagwarantuje perfekcyjne faktury, a technologia kompensacji dyfrakcji zezwala na stosowne działanie każdego obiektywu.

Nagrywaj filmy w rozdzielczości Full HD
Naciśnięcie przycisku MOVIE rozpocznie rejestrację filmu o nieszablonowej czystości i bez widocznych szumów w formacie 60p/50p, 60i/50i albo 24p/25p. Lepszy system Fast Hybrid AF zapewnia prędkie i skrupulatne samoczynne nastawianie i śledzenie ostrości. Tryby P/A/S/M zapewniają kontrolę nad wyglądem obrazu, a funkcja Clear Image Zoom pozwala uzyskać wyraźne zbliżenia.

System Fast Hybrid AF rejestruje wyraźny obraz
progresywny system Fast Hybrid AF pozwala wykonywać zdjęcia z nieprzeciętną precyzją. Lepsza technologia wykrywania fazy i kontrastu pozwala uzyskać samoczynnie uzyskać ostrość kadru w 0,07 sekundy. Progresywne rozwiązania obejmują szybszy odczyt informacji z przetwornika obrazu, szybsze przetwarzanie informacji poprzez układ BIONZ X™, a także unowocześnione algorytmy AF i optymalizację sterowania napędem obiektywu.

179-polowy AF pozwala śledzić obiekty w prędkim ruchu
System Fast Hybrid AF wykorzystuje 179 dokładnych pól AF opartych na detekcji fazy, które pokrywają niemal cały kadr. Ułatwiają one śledzenie i rejestrowanie obiektów w szybkim ruchu i rozpoznawanie scen i wykrywanie rozmiaru obiektów. W połączeniu z 25 szybkimi i dokładnymi polami AF opartymi na zasadzie detekcji kontrastu to rozwiązanie zezwala na pewne realizowanie zdjęć.

fotografie seryjne w tempie 6 kl./s z śledzeniem ostrości
Uchwyć decydującą chwilę, choćby gdy obiekt błyskawicznie się porusza. Możliwość robienia fotografii seryjnych z prędkością 6 kl./s oraz genialny mechanizm śledzenia autofokusu pozwalają w pełni zastosować idealny, 179-polowy system AF oparty na technologii wykrywania fazy i precyzyjnie śledzić obiekt na całym ekranie. Zdjęcia seryjne gwarantują ostry i wyraźny obraz w dynamicznych sytuacjach.

Filmy z Fast Hybrid AF i artystyczną kontrolą
System Fast Hybrid AF odznacza się niezwykłą precyzyjnością działania i pozwala na śledzenie ostrości nawet w czasie nagrywania filmu. Dodatkowo możliwość ustawienia czasu śledzenia AF i szybkości napędu AF zapewnia większą artystyczną kontrolę nad nagrywanymi filmami.

Funkcja nastawiania ostrości na oczy stawia twarze w centrum uwagi
Pokaż fotografowaną osobę z najlepszej strony dzięki stanowczo skrupulatnej funkcji nastawiania ostrości na oczy. Choćby jeśli obiekt jest częściowo odwrócony od aparatu, w którym ustawiono płytką głębię ostrości, ten mechanizm sprawi, iż twarz pozostanie ostra. Zielona ramka wokół oka, na które nastawiono ostrość, powiadamia o gotowości do wykonania zdjęcia.

lepsza funkcja śledzenia ostrości podąża za obiektem
System śledzenia ostrości ułatwia śledzenie poruszających się obiektów, nieustannie stosując najodpowiedniejsze pole AF i dopasowując wymiar kadru do cech obiektu. Rozwój AF opartego na technologii detekcji fazy sprawił, iż jest on staranniejszy niż dotychczas, więc można wybierać i precyzyjnie rejestrować obiekty w prędkim ruchu.

Odchylany o 180º ekran LCD gwarantuje twórczą swobodę
3-calowy, odchylany o 180º ekran LCD rozszerza wygodę podczas realizowania fotografii pod dowolnym kątem. Ta rozciągliwość i użyteczność aparatu widocznie rozszerza możliwości wykonywania fotografii.

zaimplementowana, podnoszona lampa błyskowa powiększa ekspozycję
zaimplementowana, podnoszona lampa błyskowa (GN4 ISO 100・m) usprawnia wykonywanie fotografii przy słabym oświetleniu, rejestrowanie obiektów na tle nocnych krajobrazów (synchronizacja z długim czasem ekspozycji) i wykonywanie portretów z podświetleniem (lampa błyskowa za dnia). W sytuacji portretów pozwala atrakcyjnie doświetlić oczy. Tryb synchronizacji z drugim przebiegiem kurtyny pozwala uchwycić przebieg ruchu obiektu w naturalny sposób.

artykuł
producent
Kod producenta
ILCE-5100LB
EAN
4905524986921
Podstawowe informacje rozmiary
Szerokość [mm]
109.6
Wysokość [mm]
62.8
Grubość [mm]
35.7
właściwości matrycy Obiektyw Ekspozycja
Centralnie ważony
Matrycowy
Punktowy
-3EV do +3EV z krokiem co 1/3EV
automatyczny
Lampa błyskowa
Światło dnia pochmurnego
Światło dzienne
Światło dzienne (cień)
Tryb podwodny
Ustawienie własne
Wolfram
Film
iAUTO
Panorama
Preselekcja migawki
Programy tematyczne
techniczne
asygnowany akumulator
zaimplementowane technologie
NFC
WiFi
Zapis danych Lampa błyskowa
zastosowana - podnoszona
samoczynny
Błysk wypełniający
Synchronizacja z długimi czasami naświetlania
Synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny
Wyłączona
Podgląd fotografii Funkcje
10 sekund
2 sekundy
25 punktowy
Centralny
Punktowy z wyborem czujnika
znaczny obszar
Śledzenie ostrości
Czyste zdjęcie sportowe
Makrofotografia
Nocny portret
Pejzaż
Portret
Tryb wyraźnego ruchu
Zachód słońca
fotografie nocne
zdjęcia nocne z ręki
dołączone wyposażenie
Akumulator
kabel USB
przewód zasilający
Osłona obiektywu
Pasek na ramię
Zasilacz
Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
rodzaj gwarancji
Producenta
dane o gwarancji producenta
Telefony:
801 382 462
Opis:
Infolinia Sony – natychmiastowa pomoc i porada: 801 382 462Wsparcie serwisowe i gwarancja:https://services.sony.pl/support/pl/warranty

Sony Alpha A5100

od 1181 PLN