Sony RX100 III

Przetwornik obrazu CMOS Exmor R® typu 1,0" o produktywnej rozdzielczości 20,1 megapiksela
wytworzony w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R typu 1,0" gwarantuje jasność i czystość obrazu na fotografiach i filmach. Jego specjalna, opracowana poprzez Sony budowa zapewnia czterokrotnie obszerniejszą światłoczułość, uzyskaną dzięki przeniesieniu na spód matrycy obwodów zasłaniających światło.
Procesor BIONZ X™: udoskonalony wygląd szczegółów i faktur
Zanim aparat cyfrowy zapisze albo wyświetli piękną fotografię, konieczne jest optymalne przekształcenie światła docierającego do matrycy. Procesor, który wykonuje to przekształcenie, jest równie ważny jak używany obiektyw i sama matryca. Z tego powodu marka Sony opracowała nowoczesny procesor BIONZ™ X. To właśnie dzięki niemu uzyskuje się bardziej naturalne szczegóły, pokaźniejszy realizm zdjęć i filmów, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.
Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24 – 70 mm F1,8-2,8
Przy najszerszym kącie obiektyw ma ogniskową 24 mm i genialnie pasuje do fotografowania architektury i krajobrazów. Maksymalna ogniskowa 70 mm i jasność F2,8 wyśmienicie sprawdzają się przy fotografowaniu portretów i drobnych obiektów (z odległości od 30 cm); zezwalają na także miękkie rozmywanie tła. Optyka marki ZEISS, będąca owocem przeszło 150 lat tradycji i doświadczeń, zagwarantuje żywy kontrast i pierwszorzędną ostrość obrazu, a dzięki zaimplementowaniu wielowarstwowej powłoki optycznej eliminuje niechciane refleksy.
Lepsze zdjęcia dzięki zastosowanemu wizjerowi elektronicznemu
zaimplementowany wizjer elektroniczny zezwala na skrupulatniejsze komponowanie ujęć, zwłaszcza w intensywnym oświetleniu. Dla obszerniejszej wygody aparat jest w dodatku wyekwipowany w sensor zbliżenia oka, momentalnie przełączający wyświetlanie między wizjerem a ekranem LCD.
Strefowe osłabianie szumów
System strefowej redukcji szumu analizuje zawartość obrazu i optymalnie dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury i obszary o jednolitym kolorze, jak niebo), żeby następnie zlikwidować z nich szum adekwatnie dobraną metodą. Na skutek czego pokaźnie udoskonala się jakość obrazu, zwłaszcza przy obszernych ustawieniach czułości.
Reprodukcja szczegółów i kompensacja dyfrakcji
Pełne wykorzystaniu potencjału matrycy obrazu i obiektywów usprawniają różnorodne rozwiązania. Technologia reprodukcji szczegółów pozwala uniknąć charakterystycznego dla fotografii cyfrowych przerysowania krawędzi. Kompensacja dyfrakcji przeciwdziała nieostremu odwzorowywaniu punktów świetlnych, zwłaszcza przy przymkniętej przysłonie (większych wartościach F).
Format XAVC S 50 Mb/s — wyśmienity do rejestracji szybkiego ruchu
Format XAVC S wyróżnia się dużą przepływnością obrazu i jest dedykowany dla filmowców, którym zależy na poprawie jakości nagrywanego obrazu. Opracowano go na podstawie mistrzowskiego formatu XAVC, użytkowanego w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Dzięki inteligentnej kompresji informacji uzyskano wymiary plików dobrane do możliwości urządzeń powszechnego użytkowania.
Zapis w formatach XAVC S i AVCHD
Zapis materiału Full HD w formacie XAVC S może się odbywać przy przepływności 50 Mb/s, gwarantującej nieszablonową jakość i minimalną ilość zakłóceń. Filmy można także nagrywać w formacie AVCHD, obsługiwanym poprzez dużo programów edycyjnych.
Lepsza jakość obrazu dzięki odczytowi wszystkich pikseli z matrycy
Dzięki sporej sprawności i szybkości procesora BIONZ X generacja obrazu odbywa się z użyciem informacji ze wszystkich pikseli matrycy. W konsekwencji w obrazie o wysokiej rozdzielczości występuje wyraźnie mniej zakłóceń. Końcowy film przewyższa więc jakością nawet nagrania z drogich, pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych.
doskonałe portrety z ostrością nastawioną na oczy
W uzyskaniu udanych zdjęć portretowych bardzo pomaga funkcja nastawiania ostrości na oczy. Sekret profesjonalnie wyglądających portretów polega bowiem na połączeniu genialnej ostrości oczu fotografowanej osoby z miękko rozmytym tłem. Dzięki tej opracowanej przez Sony funkcji takie połączenie uzyskuje się samoczynnie — można więc skoncentrować się na wyborze właściwego momentu wyzwolenia migawki.
Śledzenie ostrości ruchomych obiektów
Jak utrzymać perfekcyjną ostrość na obiekcie, który chwilami wychodzi poza kadr, odwraca się tyłem do aparatu albo znika za drzewem? Jest na sposób: funkcja śledzenia ostrości pozwoli ostro uchwycić dzieci biegające po podwórku i zawodowych narciarzy na stoku.
Możliwość twórczego, ręcznego nastawiania ostrości
Zdarza się, że automatyka aparatu nie wystarcza do osiągnięcia zamierzonego efektu twórczego. Z pomocą przychodzi wówczas tryb ręcznego nastawiania ostrości (MF). Można w nim używać takich funkcji, jak MF Assist (powiększanie obrazu) i peaking (wyróżnianie krawędzi obiektów, na które jest ustawiona ostrość).
Odchylany o 180° ekran LCD: sprężystość przy komponowaniu ujęć
Odchylany, 3-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości szczególnie ułatwia komponowanie obrazu przy zdjęciach znad głowy lub znad samej ziemi.
rozmaite formaty zapisu: uniwersalność przy nagrywaniu.
Do wyboru jest szereg formatów zapisu, które upraszczają uzyskanie żądanego materiału. Kodeki AVCHD i XAVC S zapewniają dużą przepływność, ważną przy dalszej edycji nagrania i wyświetlaniu na obfitym ekranie. Pliki nagrane w formacie MP4 można z kolei szybko przesyłać i udostępniać.
Wyświetlanie fotografii 4K na dużym ekranie
fotografie i filmy można wyświetlić na telewizorze Sony 4K — i oglądać przepiękny obraz w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Łączenie urządzeń jest szczególnie proste i wymaga zastosowania jednego przewodu HDMI.
Przycisk sterujący i przycisk funkcji użytkownika
Pasjonaci fotografii z zadowoleniem powitają pierścień sterujący na obiektywie, służący do nastawiania czasu migawki, przysłony i innych parametrów ujęcia.
W dobraniu aparatu do własnego stylu pracy pomagają także przyciski o programowanej funkcji, do których można łącznie przypisać 42 dostępne funkcje.
Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem
Sterowanie jednym dotknięciem zezwala na zastosowanie smartfonu lub tabletu jako wizjera oraz pilota aparatu cyfrowego. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia i filmy z aparatu. W obu przypadkach, instalując aplikację PlayMemories Mobile na smartfonie lub tablecie z technologią NFC i systemem operacyjnym Android, unikniesz trudnego konfigurowania i nawiążesz łączność bezprzewodową — starczy przyłożyć urządzenie do kamery. Sterując aparatem za pomocą smartfona, możesz wykonywać fotografie z nietypowych, niełatwych do uzyskania perspektyw lub fotografować się z grupą przyjaciół i od razu przesyłać zdjęcia do smartfona, aby udostępniać je w serwisie społecznościowym. Nie masz NFC? Żaden problem. Urządzenia można sparować ręcznie.
Capture One Express (dla Sony)
Capture One Express (dla Sony) to jeden z najkorzystniejszych konwerterów plików RAW na świecie. Odwzorowuje dokładność odcieni i niezwykły poziom szczegółów. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością dostosowania do jednostkowych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie potrzebne narzędzia do regulacji z szybkością i niedługim czasem reakcji. * Wszelkie pytania na temat programu Capture One Express (dla Sony) i pomocy go dotyczącej, w tym pytania dotyczące użytecznej kompatybilności, prosimy kierować do producenta Phase One.
Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X
produkt jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X, a także iMovie.

Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III

od 1699 PLN