Pierwsza książka na polskim rynku wydawniczym, która przedstawia, czym naprawdę jest kalabryjska mafia. To głos prawdy wyciągający się ze środka piekła. Prawdziwa historia młodej kobiety, która buntuje się przeciw ’ndranghecie – najpotężniejszej organizacji przestępczej we Włoszech. Przejmująca opowieść Rosy Canale rzuca nowe światło na rzeczywistość, panującą w miasteczku San Luca, położonym na południu Włoch, kolebce ’ndranghety. W książce splatają się niezwykle intrygujące życiorysy kobiet żyjących w Kalabrii – żon, matek, sióstr ofiar, pochłoniętych poprzez mafię. Poruszająca, wciągająca, zapadająca w pamięć historia, w której dobro wychodzi na spotkanie ze złem i rzuca mu wyzwanie.

ROSY CANALE jest założycielką i przewodniczącą Ruchu kobiet z San Luca i Locride, stowarzyszenia non profit, które promuje projekty społeczne na terenie o wysokim stężeniu mafijnym. W roku 2008 zdobyła nagrodę Premio per la Legalita gminy Locri. Jej historią zainteresowały się największe włoskie i zagraniczne gazety.

EMANUELA ZUCCALA jest dziennikarką Io donna, tygodnika Corriere della Sera. Zdobyła sporo włoskich i międzynarodowych nagród za artykuły dotyczące łamania praw kobiet i dzieci (pomiędzy innymi Premio Enzo Baldoni Prowincji Mediolanu i For Diversity. Against Discrimination Award Komisji Europejskiej). W wydawnictwie Paoline opublikowała Risvegliato dai lupi (2005) – reportaż z więzień włoskich oraz Sopravvissuta ad Auschwitz (2011).

Tytuł oryginału: La mia 'ndrangheta
ISBN: 9788378232520
Kod paskowy: 9788378232520
Autorzy: Canale Rosy, Zuccala Emanuela
Tłumaczenie: Bozowska Aleksandra
Rok wydania: 2014
Kod wydawcy: 21005
Miejscowość: Pelplin
ilość stron: 460
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.5x20.5cm
Głębokość (mm): 35
Waga: 0.48
Język oryginału: włoski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Prywatna Wojna Rosy, Canale Rosy, Zuccala Emanuela

od PLN