Sklep Metler jest autoryzowanym dystrybutorem oryginalnych towarów producenta Omron® pochodzących od wyłącznego dystrybutora na terenie Polski - firmy Genexo.

nabywając u nas ciśnieniomierz Omron® M3 nabywasz produkt z 5 letnią gwarancją w systemie door-to-door oraz wsparciem posprzedażowym autoryzowanego serwisu producenta.Ciśnieniomierz Omron M3 Comfort - unikatowa skrupulatność pomiarów dzięki mankietowi IntelliSense™ 360°

Regularne pomiary ciśnienia to podstawowy komponent prewencji w przypadku nadciśnienia a prawidłowy ciśnieniomierz to niezbędny ekwipunek każdego kto cierpi na tę przypadłość. Jedynie regularna kontrola poziomu ciśnienia krwi pozwala na zaktualizowany wgląd w stan zdrowia.

Urządzenia firmy Omron® pomagają kontrolować nadciśnienie, główny czynnik ryzyka udaru. Są wyjątkowo precyzyjne i wykrywają nieregularną pracę serca. Atestowane klinicznie przez grupę lekarzy według ustalonego protokołu oraz spełniają wymagania European Society of Hypertension. Dowiedz się na czym polega walidacja kliniczna ciśnieniomierzy i dlaczego jest tak znaczna.

Mankiety kolekcji Comfort są stworzone w technice IntelliWrap Cuff™, która zagwarantuje skrupulatność pomiaru niezależnie od położenia mankietu na ramieniu. Strefa pomiaru mankietu w tej technice to 360° co w praktyce niemal w pełni wyklucza nieprawidłowe umiejscowienie na ramieniu i tym samym błąd pomiaru. Ciśnieniomierz dokonuje pomiaru całą powierzchnią rękawa.

bezusterkowość i precyzja ciśnieniomierza zostały dokładnie przebadane przez najważniejsze organizacje służby zdrowia w trakcie licznych procedur badawczych. Omron® M3 Comfort dokonuje pomiaru metodą oscylometryczną z starannością w zakresie: ciśnienie 0-299 mmHg, tętno 40-180 uderzeń/min.


Na 30 minut przed pomiarem nie zaleca się jedzenia, palenia papierosów oraz wysiłku fizycznego.

cechy i zalety

Jak czyścić ciśnieniomierz?

 • Do czyszczenia pokrywy należy używać czystej, miękkiej szmatki.
 • Do czyszczenia mankietu zalecamy użytkowanie miękkiej, czystej szmatki, a także mydła.
 • Nie należy zanurzać ciśnieniomierza ani żadnej jego części w wodzie.
 • Nie należy używać zadziornych środków chemicznych do czyszczenia.

Konserwacja Omron M3 Comfort.

marka rekomenduje przegląd techniczny urządzenia co 2 lata aby upewnić się czy działa ono wydajnie i poprawnie dokonuje pomiarów. Omron® świadczy odpłatnie usługę okresowego przeglądu ciśnieniomierzy.

wymiar mankietu

użytkowanie optymalnego mankietu jest bardzo widoczne z punktu widzenia precyzyjności pomiaru. Z tego względu należy upewnić się,stosowany mankiet dobrze pasuje do obwodu ręki. Najlepiej w tym celu zmierzyć obwód ramienia.
Pliki do przejrzenia, pobrania
Choroby sercowo-naczyniowe to problem globalny

Choroby naczyniowo-sercowe w tym wysokie ciśnienie krwi to główna przyczyna zgonów na świecie. Czynniki powiększające ryzyko zachorowania to m.in.: stres, palenie tytoniu, niezdrowa dieta i otyłość, brak ruchu, nadużywanie alkoholu.

Nadciśnienie jest 3. Przyczyną śmierci na świecie. Szacuje się, że cierpi na nie ok. 20% populacji i co 2. Osoba w wieku powyżej 70 lat.

Jak obniżyć ryzyko nadciśnienia? Prewencja.
 • stosuj zdrową dietę
 • rzuć palenie i alkohol
 • bądź intensywny fizycznie, ćwicz regularnie
 • unikaj stresu
 • znajdź czas na odpoczynek i relaks
 • regularnie sprawdzaj ciśnienie krwi

Diagnostyka nadciśnienia

Jak zdiagnozować nadciśnienie? Zapoznaj się z wytycznymi specjalistów w tym m. In. Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego na portalu poświęconym problemowi nadciśnienia. wynajdziesz tam takie zagadnienia jak:

 • Zasady korzystnego pomiaru ciśnienia krwi
 • Klasyfikacja ciśnienia tętniczego
 • Rozpoznanie nadciśnienia tętniczego
 • Diagnostyka pacjenta z nadciśnieniem
 • Zasady nowoczesnania przy nadciśnieniu tętniczym
 • Badania podstawowe, zwiększone i specjalistyczne


Wytyczne w przypadku rozpoznania nadciśnienia tętniczego

Co zrobić w sytuacji wykrycia nadciśnienia tętniczego? Dowiedz się co zalecają specjaliści. Tematy w tym dziale:


rozmaite warianty nadciśnienia i tym samym rozmaite grupy pacjentów, a także przeróżne metody pomiaru ciśnienia

Nadciśnienie przybiera przeróżne formy i wymaga zróżnicowanych metod pomiarowych w zależności od wieku pacjenta:

Omron M3

od PLN