Wersja językowa: polska

Wydanie: PL

Nośnik: DVD


Assassin's Creed: Brotherhood to trzecia pełnoprawna odsłona tej lubianej kolekcji zręcznościówek. Producentem, a także wydawcą gry jest firma Ubisoft, która wydała w dodatku bestsellerowe serie jak Splinter Cell oraz Prince of Persia. Gra została stworzona z myślą o PC, PlayStation 3 i Xbox 360.

Wydarzenia przedstawione w grze stanowią bezpośrednią kontynuację wątków znanych z Assassin's Creed II. Gracz ponownie wciela się w postać Ezio Auditore de Firenze, który trudni się rzemiosłem tytułowego Assassina. Tym razem cała intryga rozgrywa się w murach wiecznego miasta, zaś koncentruje się na brutalnym konflikcie pomiędzy zagadkowym zgromadzeniem zabójców a zakonem Templariuszy.

Assassin's Creed: Brotherhood kontynuuje wszystko to, co widzieliśmy w częściach poprzednich, a także dodaje od siebie garść świeżych pomysłów. Sedno zabawy ponownie stanowi eksploracja miasta, wykonywanie różnorakich zleceń, a także widowiskowe ucieczki. W trakcie przygody Ezio spotka na swej drodze kilka historycznych postaci, m.in. Leonarda da Vinci i Niccolo Machiavelliego.

W stosunku do poprzednich odsłon cyklu Assassin's Creed, rozbudowuje pakiet dostepnych narzędzi. Wśród nowych zabawek wynajdziemy chociażby wachlarz, strzykawkę z trucizną, a choćby prototypowy spadochron. Co interesujące, w sytuacjach podbramkowych będziemy mogli skorzystać z pomocnej dłoni innych Assassinów, którzy przebywają w mieście. Bezsprzecznie największą innowacją jaką wprowadza Assassin's Creed: Brotherhood jest tryb rozgrywek sieciowych, który nie pojawił się w żadnej wcześniejszej odsłonie linii.

Assassin's Creed Brotherhood (PC)

od PLN