Wersja językowa: polska

Wydanie: PL

Nośnik: DVD


Far Cry Primal to kolejna część kolekcji pierwszoosobowych gier akcji akcji, znamionujących się nad wyraz rozległymi lokacjami i otwartym, dającym się eksplorować w nieograniczony sposób światem.

Na tym jednak podobieństwa do poprzednich odsłon gier cyklu Far Cry się kończą, ponieważ tym razem twórcy ze studia Ubisoft postanowili osadzić wydarzenia nie w teraźniejszości lub nieodległej przyszłości, jak dotychczas, ale 10 000 lat temu, w czasach polujących jaskiniowców.

Główny bohater, Takkar, wraz z grupą innych myśliwych co dzień wyrusza na polowania, posiadające zapewnić w głównej mierze wartościpowe pożywienie, lecz także skóry zwierząt służące jako ubiór. Pewnego dnia cała grupa Takkara zostaje wymordowana poprzez tajemniczych napastników, a on sam cudem uchodzi z życiem i trafia do krainy Oros, gdzie role się odwracają i to zwierzęta polują na ludzi, a nie odwrotnie. Zadaniem uczestnika rozgrywki w roli Takkara jest pzetrwać i zbudować od nowa dominującą pozycję.

Założenia fabullarne przyjęte przez twórców z Ubisoftu generujeją zupełnie nowe możliwości, jeśli chodzi o sposób prowadzenia rozgrywki: Takkar walczy z dzikimi bestiami, lecz inaczej, aniżeli w większości gier obecnych na rynku, ma do dyspozycji jedynie prymitywne rodzaje broni, takie jak włócznie, łuki i kusze. Jest również zmuszony, żeby w razie zapotrzebowania samemu tworzyć świeże przedmioty. Eksploracja rozległych lokacji odbywa się wyłącznie pieszo albo na zwierzętach, jeśłi uda się je ujarzmić.
Oglądany z perspektywy pierwszoosobowej prehistoryczny, dziki świat, robi ogromne wrażenie dzięki grafice o niemal fotorealistycznej jakości i dopracowanym efektom specjalnym. Nie towarzyszą one użyciu wymyśłnych, futurystycznych broni palnych, których w grze po prostu nie ma, lecz i tak jest na co popatrzeć.

Far Cry Primal to wyśmienita sugestia dla wszelkich, którzy czują się już nieco znudzeni kolejnymi grami o podobnej fabule, wypełnionymi futurystycznymi gadżetami i rozgrywającymi się bliższej albo dalszej przyszłości.
Dzięki najnowszej propozycji Ubisoftu gracze będą mogli spróbować swych sił w zupełnie innych i skrajnie nieprzystępnych realiach.

Far Cry Primal (PC)

od 99.8 PLN