Wersja językowa: polska

Wydanie: PL

Nośnik: DVD

Premiera: 29 listopada 2016 r.


Zawartość edycji kolekcjonerskiej:

  • gra Watch Dogs 2
  • figurka Marcusa
  • zbiór litografii
  • mapa San Francisco
  • naklejki
  • kolekcjonerskie pudełko
  • zawartość cyfrowa: dodatkowa misja, dwa zestawy ciuchów dla Marcusa i skórek dla samochodów i broni

Watch Dogs 2 (PC) to kontynuacja futurystycznej sandboksowej gry akcji, która miała swoją premierę w roku 2014. Głównym bohaterem części pierwszej był Aiden Pearce, wyjątkowo utalentowany haker i antybohater, który w futurystycznym świecie pełnym skomplikowanych zależności i działającym pod kontrolą Centralnego Systemu Operacyjnego (ctOS), poprzez wykorzystanie swych hakerskich umiejętności mścił się za rodzinną tragedię, która go dotknęła.

Kolejna odsłona gry pozostała osadzona w San Francisco, a uczestnik rozgrywki tym razem wciela się w rolę Marcusa Hollowaya, nieformalnego szefa minimalnej grupy hakerskiej o nazwie DedSec. W przeciwieństwie do części pierwszej, młodzi hakerzy nie są wiedzeni wyłącznie chęcią zemsty na ludziach winnych przykrych wydarzeń, jakie ich dotknęły, lecz chcą ujawnienia prawdy o ctOS 2.0, poza tym ze swojego fachu uczynili rozrywkę. Obiektem ich zabiegów nadal pozostaje ctOS, którego zabezpieczenia nie są tak prawidłowe, by nie dało się ich obejść.

Główną atrakcją rozgrywki Watch Dogs 2 jest pokaźna liczba gadżetów i możliwość hakowania poszczególnych komponentów otoczenia, dzięki temu można nie tylko wpływać na działanie maszyn elektronicznych, ale na przykład całkowicie sparaliżować miejską infrastrukturę.
W porównaniu z premierową odsłoną świat gry wydaje się bardziej rozległy, a możliwości zaoferowane uczestnikom rozgrywki – znacznie szersze. Do ich dyspozycji oddano pomiędzy innymi świeże gadżety i świeże pojazdy. Pewnych poprawek doczekał się również system poruszania się graczy, dzisiaj bardziej przypominający parkour i formujejący więcej możliwości, o ile gracz umie go umiejętnie zastosować.

Gra w trybie misji dla pojedynczego gracza jest niezwykle rozbudowana i zapewnia niemało godzin istotnie wciągającej rozgrywki przeciwko oponentom obdarzonym sztuczną Inteligencją. Twórcy Watch Dogs nie zaniedbali jednak także trybu wieloosobowego, pozwalającego realizować misje w nie mniej wciągającej kooperacji.

Twórcy gry, chcąc stworzyć artykuł spełniający oczekiwania posiadaczy najnowszych „pecetów" i konsol ósmej generacji, oparli go o zmieniony engine Disrupt, który dowiódł swojej wartości w pierwszej odsłonie gry. Pozwoliło to na zastosowanie detalowych tekstur, wiarygodnych modeli postaci i dało finalny efekt w postaci fotorealistycznej grafiki i przemawiającej do gracza, responsywnej fizyki gry.

Watch Dogs 2 (PC)

od 11.7 PLN