Lumines: Electronic Symphony to pierwsza odsłona modnej kolekcji gier logicznych, tworzonej poprzez japońskie studio Q Entertainment, która powstała z myślą o konsoli PS Vita. W Electronic Syphony podstawowy model rozgrywki znany z pozostałych części Lumines nie uległ pokaźniejszym zmianom.

Rozgrywka wciąż polega na oczyszczaniu pola gry ze spadających barwnych klocków, przez dopasowywanie do siebie tych, które posiadają tą samą barwę. Świeże klocki pojawiają się za każdym razem czwórkami, w maksymalnie dwukolorowych kwadratowych blokach.

Z lewej do prawej strony ekranu przesuwa się co jakiś czas linia czyszcząca dobrane klocki. Te, które pozostaną mogą spadać i przesuwać się w miejsce zlikwidowanych, aby następnie integrować się stwarzając świeże comba.

Największą nowością w grze są awatary. Rozpoczynając zabawę, wybieramy jeden z wielu dostępnych awatarów, które w czasie rozgrywki będą mogły nam pomóc aktywując swoje specjalne umiejętności, takie jak tworzenie łańcucha klocków tego samego koloru.

Zdolności awatara możemy wykorzystać wyłącznie wtedy, gdy jego znajdujący się w rogu ekranu licznik jest pełny. Wypełniamy go zdobywając punkty albo używając triggerów, które za każdym naciśnięciem przyśpieszają jednak tempo gry.

Poza awatarami, twórcy wprowadzili w dodatku klocki specjalne, których pojawienie się wywołuje rozmaite efekty, mające zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na przebieg rozgrywki. Zgodnie z tradycją linii, autorzy przygotowali dużo trybów rozgrywki i plansz, które wraz z postępami będziemy stopniowo odblokowywać.

Co ciekawe, w Electronic Symphony gracze nie będą musieli już początkujeć poziomu od nowa, jeżeli nie ukończą go z pozytywnym rezultatem. Po porażce możemy nadal kontynuować grę, jednak nasz stan punktowy zostanie zresetowany.

Warto także wspomnieć, iż Lumines zezwala na multiplayer w trybie ad-hoc, współpracując równocześnie ze społecznościowymi aplikacjami Vity, takimi jak Near i Activity. Oprawa graficzna Electronic Symphony jest teraz kompletnie trójwymiarowa, co pozwoliło twórcom zastosować nowe efekty graficzne urozmaicające i uatrakcyjniające zabawę.

Na ścieżkę dźwiękową składają się dziesiątki licencjonowanych utworów zespołów i DJ-ów zajmujących się muzyką elektroniczną, takich jak Chemical Brothers czy Kaskade.

Lumines Electronic Symphony (PSV)

od PLN