PREMIERA: 29.09.2016

Gra FIFA 17 wykorzystuje silnik Frostbite™, jeden z najlepszych w branży, by umożliwić graczom rozgrywanie meczów wyglądających równie, jak w telewizji, i wziąć ich w podróż po nowych piłkarskich światach zamieszkanych przez postacie o wyrazistych charakterach, okazujące prawdziwe emocje.

FIFA 17 wprowadza tryb „Droga do sławy" — wciągającą realistyczną opowieść fabularną z kinową narracją. Gracze wcielą się w postać Aleksa Huntera, obiecującego młodego piłkarza debiutującego w Premier League. W rozgrywce wprowadzono daleko idące zmiany w sposobie myślenia i poruszania się zawodników, fizycznych starciach z rywalami i zachowaniu w ataku, tak by gracze mogli zapanować nad każdą chwilą meczu.

Oferta przedsprzedażowa obejmuje:

 • całkowitą grę FIFA 17
 • 5 żetonów FUT Draft*
 • *Dostarczanych po 1 tygodniowo poprzez 5 tygodni.
 • Piłkarza na wypożyczeniu na 8 meczów FUT*
 • *Hazard, Martial, Reus lub Rodriguez
 • nieszablonowe stroje FUT

GRA OPARTA NA SILNIKU FROSTBITE™
Frostbite to jeden z najkorzystniejszych silników w branży gier. Dzięki niemu gra FIFA 17 na konsole Xbox One, systemy PlayStation 4 i komputery PC oferuje graczom realistyczne mecze wyglądające jednakowo, jak w telewizji, a także możliwość odwiedzenia nowych piłkarskich światów i poznania postaci o wyrazistych charakterach, okazujących prawdziwe emocje.

świeże piłkarskie światy:
Silnik Frostbite zezwala na przedstawienie świata piłki w grze FIFA 17 z jeszcze większą dbałością o detaly. Dzięki niemu gracze przejrzyją zupełnie świeże miejsca, takie jak tunele prowadzące do szatni, same szatnie, wnętrza samolotów czy biura zarządów klubów.

Realistyczna rozgrywka:
Silnik Frostbite zezwala na przedstawienie graczom wciągającej fabularyzowanej opowieści zezwalającej poznać świat piłki od podszewki i samodzielnie zakosztować emocji towarzyszących sportowcom na boisku i poza nim.

wyraźne, ludzkie postacie:
Silnik Frostbite zezwala na stworzenie postaci wyglądających i zachowujących się nad wyraz realistycznie tak na boisku, jak i poza nim. Ten ogromny skok jakościowy daje nam nowe możliwości snucia opowieści i zaoferowania wciągającej zabawy każdemu graczowi.

EA SPORTS prezentuje: FIFA 17 DROGA DO SŁAWY
Po raz pierwszy w historii serii FIFA gracze mogą się wcielić w postać Aleksa Huntera — nowej wschodzącej gwiazdy Premier League — i przeżyć piłkarską przygodę tak na boisku, jak i poza nim. Można rozpocząć karierę w dowolnym klubie ligi, pracować pod okiem prawdziwych menedżerów i grać ramię w ramię z wieloma spomiędzy najkorzystniejszych piłkarzy na świecie. Gracze poznają w grze FIFA 17 nowe światy, doświadczając na własnej skórze wzlotów i upadków podczas pokaźnej piłkarskiej przygody.

Fabuła:
Tuż przed rozpoczęciem sezonu 2016/17 Alex Hunter, młody obiecujący angielski piłkarz, zaczyna swoją karierę w klubie Premier League. Droga do sławy jest usiana przeszkodami, które musi pokonać. Chłopak o nazwisku sławnym w świecie piłki, pragnący wypracować własną spuściznę. Alex będzie musiał sprostać poważnym wyzwaniom na murawie i podejmować nieprzystępne decyzje poza nią. Dzięki czemu trybowi gracze będą mogli zakosztować życia piłkarza wchodzącego w świat jednej z najlepszych lig świata.

Kim jest Alex Hunter?
Alex Hunter, chwalony młody talent, zaczyna swoją przygodę w Premier League, pragnąc zostawić swój ślad w angielskiej piłce. Kryteria wobec jednego z najlepszych juniorów ze swego rocznika w szkółce piłkarskiej są obszerne. Noszący popularne nazwisko Alex dostaje swoją szansę na najważniejszej scenie świata i tylko od niego zależy, czy ją wykorzysta. Już w młodym wieku Alex okrywa, że on dodatkowo ma rodzinny talent do gry w piłkę, i ciężko trenuje pod okiem dziadka, aby wyrobić sobie markę i zrealizować marzenia. Dzisiaj wszystko przed nim — i to w samej Premier League.

Twoje występy. Twoje decyzje. Twoja opowieść.
W trybie „Droga do sławy" występy na boisku i decyzje podejmowane poza nim wpływają na karierę Aleksa Huntera w Premier League. Gracze będą podejmowali ważne decyzje przez cały sezon, wpływając na rozwój wydarzeń i stosunek innych do ich postaci.

 • dobór klubu: Możliwość podpisania kontraktu z dowolnym z 20 klubów grających w Premier League w sezonie 2016/17.
 • Interakcje z innymi postaciami: Gracze będą odpowiadali na pytania dziennikarzy i innych postaci, formując w ten sposób osobowość swojej postaci i wpływając na rozwój wydarzeń.
 • Cele wyznaczane przez menedżera: Gracze będą musieli starać się spełniać kryteria menedżera komunikowane przed każdym meczem. Dobry lub zły występ na boisku może w pokaźnej mierze wpłynąć na przebieg opowieści.
 • parametry i cechy: Wysiłki graczy będą nagradzane punktami, za które będą mogli rozszerzać umiejętności piłkarskie Aleksa Huntera.

Realistyczna fabuła:
Tryb „Droga do sławy" to realistyczna opowieść o życiu piłkarza w Premier League. To filmowy świat wykonany poprzez prawdziwych piłkarzy, znaczne osobowości i wydarzenia, dzięki którym gracze odwiedzą miejsca, w których ich nigdy jeszcze nie było.ZDOMINUJ KAŻDĄ CHWILĘ KAŻDEGO SPOTKANIA

nowe techniki ofensywne:
nowe możliwości w ataku pozwolą graczom produkować sytuacje bramkowe i wykańczać je na więcej sposobów niżeli wcześniej.

 • solidne niskie strzały: Nowa mechanika strzałów pozwoli graczom utrzymać piłkę blisko murawy w każdej sytuacji — czy to przy strzale subtelnym, uderzeniu z woleja czy kropnięciu podbiciem.
 • Uderzenia głową w dół: obszerniejsze panowanie nad kierunkiem uderzenia pozwala graczom skierować piłkę głową w dół, utrudniając bramkarzowi produktywną interwencję.
 • skrupulatne podanie prostopadłe: Gracze mogą posyłać mocniejsze podania prostopadłe i wytwarzać więcej okazji bramkowych dzięki obszerniejszej precyzji takich zagrań.
 • solidne auty bramkowe: pozwalają na rozpoczęcie prędkiej kontry mocnym i dokładnym podaniem od bramki.

System dynamicznej inteligencji:
Zupełnie nowy system dokonuje analizy ustawienia obu zespołów, powiększa intensywność piłkarzy bez piłki i zmienia sposób poruszania się, reagowania i podejmowania decyzji poprzez zawodników.

 • bezustanna analiza sytuacji na boisku: teraz każdy zawodnik analizuje odległość od rywali i ilość dostępnego miejsca, żeby lepiej oceniać możliwości wyprowadzenia ataku.
 • Nowy ruch w ofensywie: Bardziej inteligentni zawodnicy i obszerniejsza energiczność bez piłki stworzy świeże, kreatywne sposoby rozbijania szyków obronnych rywali. Gracze będą mogli korzystać z wybiegania na pozycje poprzez kilku zawodników jednocześnie, markowanych wybiegów, wybiegania na raty czy wymienności pozycji.

Przebudowa starć fizycznych:
Zmieniliśmy sposób rozstrzygania starć fizycznych we wszelkich rejonach boiska. Teraz to gracz ma całkowitą kontrolę nad zachowaniem piłkarza w trakcie walki o pozycję i piłkę dzięki możliwości skorzystania z nowej mechaniki (przycisku gry fizycznej).

Mechanizm odpychania: Zgłoszona do opatentowania w USA technologia zmienia sposób przyjmowania piłki, dryblowania, walki fizycznej i gry w obronie. W ten sposób rywalizacja o pozycję i piłkę będzie dużo bardziej realistyczna.
świeże starcia fizyczne: Interakcje pomiędzy piłkarzami ożywają w najdrobniejszych szczegółach na całym boisku. Gracze przejrzyją realistyczne zasłanianie piłki, zderzenia z bramkarzami, odcinanie rywali od futbolówki i sporo innych zagrań obserwowanych na co dzień na prawdziwych boiskach.
Drybling z całkowitą ochroną piłki: Nowy mechanizm zastawiania piłki zależny od bliskości rywala pomoże obronić piłkę przed zakusami przeciwników. Piłkarz będzie widział, skąd nadciąga największe zagrożenie, i w razie skorzystania z tej mechaniki w odpowiednim momencie poprawnie zasłoni piłkę.

Przebudowanie stałych fragmentów gry:
Od rzutów wolnych poprzez karne po rożne — gracze przejmą pełną kontrolę nad realizowaniem stałych fragmentów gry i będą mogli to robić w swoim unikalnym stylu.

nowe rzuty karne: Gracze mogą w pełni ruch kontrolować piłkarza w trakcie rozbiegu, nabiegając na piłkę pod zróżnicowanymi kątami i z najróżniejszą szybkością. W ten sposób rzuty karne będą bardziej urozmaicone.
nowe rzuty rożne: Nowy system celowania przy rzutach rożnych pozwala skrupulatniej zagrywać piłkę do kolegów z drużyny. Jednocześnie gdy piłka odnajdzie się już w powietrzu, zawodnicy będą się inaczej poruszać w polu karnym.
Rzuty wolne: Gracze będą mogli przy rzutach wolnych nabiegać na piłkę na zróżnicowane sposoby, aby wpływać na jej rotację i trajektorię. Teraz można choćby uderzać bezpośrednio na bramkę zewnętrzną stroną stopy, by sprytnie podkręcić piłkę wokół muru.
Pełna kontrola nad wrzutami z autu: Gracze mogą przesuwać się wzdłuż linii bocznej, żeby wrzucić piłkę z ulepszonego miejsca, zamarkować wrzut, aby posłać obrońców rywala w niewłaściwą stronę, a na koniec wrzucić piłkę na wolne pole dla kolegi na dobieg.

TRYBY GRY
Wkrótce przedstawimy bliższe dane na temat pozostałych trybów gry, w tym wirtualnych klubów, FIFA Ultimate Team i trybu kariery.

Fifa 17 (PS4)

od PLN