Wersja językowa: polska

Wydanie: EU

Nośnik: DVD


Batman: Arkham City to kontynuacja jednej z najlepiej ocenianych gier akcji 2009 roku. Za jej stworzenie odpowiedzialna jest producent RockSteady Studios - autorzy pierwowzoru.

Akcja opisywanej produkcji rozgrywa się półtora roku po wydarzeniach ukazanych w Batman: Arkham Asylum. Tytułowe miasto jest o pięć raz obszerniejsze od tego, które znamy z poprzedniej części. Zabawę rozpoczyna opowieść Alfreda, który wyjaśnia konflikt między Two-Face a Catwoman. Po niej ruszamy na miejsce zdarzenia.

Warto zaznaczyć, iż konfrontacja z Two-Face kończy się dla Batmana postrzałem w klatkę piersiową. Catwoman ma wyswobodzić się z więzów i uraczyć Two-Face kwasem, do którego miała zostać wrzucona. Romantyczny wątek między Catwoman a Batmanem zostanie przerwany poprzez strzał snajpera, który minie ją o koci wąs. Oprócz możliwość rozgrywki w pojedynkę, dostępny będzie również typ kooperacji.

W grze znajduje się nowy tryb –; detektyw, pozwalający na wytropienie potężnych gangów (w taki sposób gracz znajduje chłopców Riddlera). Pierwszym zadaniem detektywistycznym jest odnalezienie dziury po kuli i ustalenie jej trajektorii, która prowadzi do dzwonnicy zamieszkałej przez Jokera. Na tym nie koniec nowości - Batman jest pokaźnie produktywniejszy, może np. Powiększać prędkość przelotu przez loty nurkowe. W dodatku rozbudowany pozostał gadżet Batman launcher. Dzisiaj będzie można przerwać jego działanie w dowolnym momencie.

Batman Arkham City: Game of the Year Edition posiada:

  1. grę Batman: Arkham City
  2. dodatek Harley Quinn's Revenge
  3. dodatek Kobieta Kot
  4. dodatek Robin
  5. dodatek Nigthwing
  6. komplet skórek Arkham City
  7. zestaw dodatkowych map

Harley Quinn's Revenge to oficjalny dodatek do gry akcji Batman: Arkham City. Akcja rozszerzenia kręci się wokół tytułowej ulubienicy Jokera, która chce pomścić śmierć swojego szefa, natomiast Batman i Robin mają za zadanie pokrzyżować jej plany. Poszczególne zadania przenoszą nas do lokacji, których nie mieliśmy okazji zwiedzić w podstawowej wersji tego tytułu. Warto dodać, iż DLC proponuje około dwie godziny rozgrywki.

Batman Arkham City (Xbox 360)

od PLN