Szanowni Państwo!

W związku z obecną sytuacją rynkową uprzejmie informujemy,podane ceny są cenami przybliżonymi (tzw. Cena dnia). Cena ostateczna zależy od bieżącego kursu walut, dostępności produktów, aktualnej ceny u producenta. Prosimy każdorazowo weryfikować dostępność i cenę towaru (zalecany kontakt telefoniczny). Dokładamy starań, by sytuacja była dla Państwa jak najmniej uciążliwa, dziękujemy za wyrozumiałość.

************************************************************************************************************************************************************

mistrzowski inhalator - do częstych i długotrwałych nebulizacji. Do zastosowań klinicznych i domowych. Wraz z maseczką i nebulizatorem aktywowanym wdechem AeroEclipse ® XL BAN do sterylizacji. Bardzo zalecany dla mukowiscydozy, POChP i dyskinezy rzęsek itp. Bardzo trwały kompresor do pracy ciągłej, z manometrem, a także płynną regulacją ustawień ciśnienia. Manometr zapewnia kontrolę korzystnieści pracy kompresora, pozwala na wykorzystanie innych nebulizatorów według parametrów zalecanych do ich dobrego działania.
Nebulizator aktywowany wdechem AeroEclipse ® XL BAN:
ZASADA DZIAŁANIA polega na wytwarzaniu aerozolu jedynie w trakcie wdechu pacjenta, minimalizując w ten sposób straty powstałe podczas fazy wydechowej.
 • AeroEclipse ® XL BAN, dzięki specjalnej zastawce formuje aerozol jedynie w fazie wdechu. W trakcie wydechu albo przy braku wdechu zastawka odcina dopływ sprężonego powietrza, zatrzymując wytwarzanie aerozolu. Jest to istotnie ważne z uwagi na częste błędy popełniane podczas tradycyjnej inhalacji - kiedy pacjent odwraca swoją uwagę, lek w większości przypadków ulatnia się w powietrze.
 • AeroEclipse ® XL BAN w stosunku do tradycyjnych nebulizatorów z pracą ciągłą (CW –Continuous Work) ogranicza straty leku do minimum i ponad dwukrotnie powiększa depozycję płucną.
 • AeroEclipse ® XL BAN daje na dodatek możliwość prowadzenia nauki prawidłowego oddychania, kontroli zabiegu nebulizacji i ilości podanego leku. Dotyczy to zwłaszcza dzieci z chorobami przewlekłymi np. Mukowiscydozą i astmą, którym inhalacje towarzyszą od najmłodszych lat.

zastrzeżony system membran powiększa czułość działania – wystarczy tylko 12 lpm prędkości przepływu przy nebulizacji do uruchomienia nebulizatora poprzez dziecko.

Wielkim atutem tego typu nebulizatorów jest prawie całkowite zlikwidowanie przedostawania się leków do otoczenia (lek stworzony tylko przy wdechu i prawie w całości pobrany poprzez pacjenta). Nie ma zatem konieczności użytkowania filtrów przy podawaniu antybiotyków, ponieważ tylko 4% aerozolu przedostaje się z nebulizatora AeroEclipse ® XL BAN do środowiska (30-40% przy nebulizatorach z pracą ciągłą).

 • Nebulizator można używać ze źródłem powietrza gwarantującym przepływ o natężeniu 3,5 do 5 L/min, przy nominalnym ciśnieniu roboczym 0,92 do 1,79bara.
 • Inhalator AP30 z nebulizatorem AeroEclipse ® XL BAN współpracuje także z systemem do drenażu oskrzelowo-płucnego Aerobika ® O-PEP.

Badany dla aktywnych elementów leków, m.in.:

 • Salbutamol, Albuterol, Budesonid, Ipratropium, Kromolin Sodu, Metacholina, Amfoterycyna, Rekombinowany interferon 1B, Roztwór soli, Levalbuterol, Fentanyl, Arformoterol, Terapia genowa RTN dla CF, Tobramycyna, Dornaza Alfa, Polimyksyna E (Kolistyna)

informacje użytkowe nebulizatora:

 • przybliżony czas wykorzystywania (3 inhalacje dziennie) - 6 m-cy codziennej pracy
 • gwarancja 12 m-cy
 • możliwość dezynfekcji (wyparzacze do butelek, gotowanie)
 • możliwość sterylizacji (autoklawy do 1370C, aktywne środki chemiczne)
 • przełącznik pracy ciągłej i pracy aktywowanej wdechem
 • optyczny sygnalizator pracy

pakiet inhalatora mieści:

 • kompresor AP30
 • nebulizator AeroEclipse ® XL BAN uruchamiany wdechem z przełącznikiem na pracę ciągłą
 • ustnik z zaworem wydechowym
 • przewód powietrzny
 • filtry wymienne
 • kabel zasilający
 • gwarancja na kompresor

NEBULIZATOR AeroEclipse ® XL BAN

KOMPRESOR AP30

Koszt dostawy zależny od wybranej formy wysyłki.

Koszt przesyłki

0zł - odbiór osobisty

15,00zł - przesyłka kurierska przedpłata

20,00zł - dostawa kurierska pobranie

produktu nie wysyłamy pocztą.

Przy zamówieniach pokaźniejszej ilości sztuk albo zamówieniach mieszanych wysyłka będzie wyceniana indywidualnie.

WAŻNE: Produkty lecznicze i wyroby medyczne mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej lub niewłaściwego ich wydania zgodnie z art. 96 ust.6 ustawy z dnia 6.09.2011r. Prawo Farmaceutyczne (t.j. Dz.U. Z 2008 r Nr 45 poz.271 z późniejszymi zmianami).

Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy jest realny, jeśli:

• Towar nie był wykorzystywany ani nie został w żaden sposób zniszczony.

• Zwracane towary muszą być kompletne (nie mogą być pozbawione zawieszek, metek).

• Produkty kosmetyczne, a także inne towary, które ze względów higienicznych powinny być oryginalnie opakowane muszą być zwrócone w nienaruszonym opakowaniu.

• Pozostałe towary powinny być zwrócone w stanie niepogorszonym, po zapoznaniu się z nimi w sposób zwyczajowo przyjęty przy danym towarze.

Opinie użytkowników z portalu oddechzycia.pl http://oddechzycia.pl/technologia/inhalator-ombra-z-nebulizatorem-aeroeclipse-xl-ban

Posiadamy nebulizator AeroEclipse XL Ban od ponad pół roku i zauważyłam ogromną różnicę w inhalacjach. Bez wątpienia wadą jest długość inhalacji, bo na pewno są dłuższe niżeli w zwykłym nebulizatorze (4 ml 30 minut przy intensywnym wdychaniu). Lecz zalet z pewnością jest więcej. Nebulizator działa w fazie wdechu, dzięki temu leki nie ulatniają się w powietrze. W czasie inhalacji córka niejednokrotnie dużo mówi, wkłada język do ustnika i poprzez to obszerna część leków marnowała się, zwłaszcza jeśli chodzi o drogie leki np. Bromitob, Colistyna czy Pulmozyme. Posiadamy oczyszczacz powietrza Therapy Air ON marki Zepter i od razu widać różnicę przy inhalacji np. Bromitob na nebulizatorze standardowym – powietrze musi dłużej się oczyszczać w pomieszczeniu, a w trakcie inhalacji na nebulizatorze AeroEclipse – powietrze oczyszcza się w niedługim czasie. Mam pewność, że całość leku dostanie się do płuc i dzięki czemu leczenie jest skuteczniejsze. Ewa Kucharuk karolinkakucharuk.cba.pl

Kupiliśmy cały zestaw. W czasie, gdy Patrykowi założono Pega, kamizelka po prostu nie miała racji bytu, a więc musieliśmy ją czymś zastąpić. Patryk od dwóch lat ma Tobramycynę wziewną, wiadomo, iż każda strata leku to problem. Chcielibyśmy maksymalnie go wykorzystywać i tu właśnie wchodzi nebulizator AeroEclipse XL BAN, który dzięki specjalnej zastawce formuje aerozol jedynie w trakcie wdechu. Pomimo tego inhalacja nie wydłużyła się zasadniczo. Nebulizator da się z łatwością umyć i zdezynfekować. Oczywiście jest również funkcja pracy ciągłej, którą Patryk włączał w trakcie inhalacji z soli. W parze z nebulizatorem AeroEclipse XL BAN zakupiliśmy Areobikę (przyp.red.- urządzenie do drenażu PEP) – w ten oto sposób powstał zestaw – oscylator PEP i nebulizator uruchamiany wdechem. Patryk miał zapewnioną inhalację wraz z rehabilitacją i zastępowała ona w pewnej mierze kamizelkę the vest. Oczywiście zestaw był użytkowany do inhalacji solą, podczas inhalacji z antybiotyku realizowana była tylko nebulizatorem AeroEclipse XL BAN. Podsumowując, jestem zadowolona z Nebulizatora i Areobiki. Poleciłabym ten pakiet, tak z moich obserwacji jak i z poznać i opinii Syna. Mama Patryka Katarzyna Hetmańska

Jeśli chodzi o sam nebulizator, to ogólnie nie mam zastrzeżeń. Jedynie po kilku tygodniach wykorzystywania zauważyłam poluzowanie zaworu, który zamyka wypływ leku bez wdechu. Innymi słowy pomimo ustawienia zaworu na aktywację wdechem, trochę leku wypływa z nebulizatora. Jednak porównując z innymi nebulizatorami jestem z niego zadowolona, gdyż bez dwóch zdań więcej leku dostaje się do płuc aniżeli leci w powietrze. Renata

Ogólnie jestem zadowolona z Ombry – chodzi trochę ciszej niżeli nasz Pari,najistotniej podoba mi się nebulizator AeroElipse XL BAN, który jest aktywowany oddechem, więc niewielka część leku ucieka. Moja córka nie tolerowała zatyczek na nos, bo powodowały kichanie i katar, co wiązało się z przerywaniem inhalacji. Ciągle trzeba było ją pilnować,należycie oddychała. Przy tym nebulizatorze już w sumie nie trzeba, bo po długości inhalacji wiem, kiedy prawidłowo oddycha buzią a kiedy nosem. My AeroEclipse robimy Pulmozyme, ale Ombrę podłączam do zwykłego nebulizatora i też działa super. Anna Hanos-Piszczałka ameliahanos.pl

Inhalator profesjonalny AP30 z nebulizatorem aktywowanym wdechem AeroEclipse

od 149 PLN