• Kawa mielona Illy Espresso Dark, wytworzona od 1939 roku wypalana jest w jednej z najlepszych włoskich palarni Illy Caffe z Triestu.
  • Jest to mieszanka aż dziewięciu mocniej wypalanych ziaren Arabiki. Dzięki temu sposobowi obrabiania owoców kawowca, napar będzie energiczny w smaku, pozbawiony kwasowości, równocześnie o niskiej zawartości kofeiny (1,5%)
  • Paleniu poddawane są jedynie najlepsze ziarna Arabiki, które przeszły surową selekcję jeszcze przed procesem obrabiania. Jest to czynność szczególnie trudna i wymagająca doświadczenia.
  • Ponad połowa rodzajów owoców kawowca pochodzi z Brazylii – te prawidłowo wpływają na body i zapach naparu. Reszta ziaren sprowadzanych jest z Afryki i Ameryki Centralnej, te z kolei wprowadzają subtelną nutę słodyczy.
  • Zmielone ziarna zapakowane są w ładną puszkę, która nie tylko podkreśla szczególnieść kawy,przeważnie jest gwarancją najwyższej świeżości ziaren na długo po jej otwarciu. Na dodatek, pyszna kawa w efektownej puszce doskonale pasuje na wyjątkowy upominek.
  • Kawa pozbawiona jest kwasowości, ma delikatną nutę karmelu, czekolady, migdałów i miodu. Momentami da się wyczuć także aromat prażonego chleba.
  • Illy dąży do doskonałości w każdym aspekcie. Współpraca z dostawcami kawy z Ameryki Centralnej i Afryki poprawiają ich warunki życia. Marka troszczy się o środowisko naturalne i poszanowanie osób. Dzięki czemu Illy jako pierwsza marka na świecie otrzymała od Det Norske Veritas certyfikat „Responsible Supply Chain Process", który poświadcza, że cały cykl produkcji kawy – poczynając od plantatora, na konsumencie kończąc – odbywa się w sposób „stabilny".

Uwaga! Puszka kawy ma nową szatę graficzną (fotografie powyżej).

illy Espresso ziarna 250g, czarna - Kawa, ciemne palenie, 7723 (8003753918198)

od 30.4 PLN