POWODEM PRZECENY JEST małe zniszczenie OPAKOWANIA ZEWNĘTRZNEGO

Illy Monoarabica Brazil to wyłącznie ciemno palone ziarna z gatunku Arabica (100%), pochodzące z Brazylii, z regionu Cerrado Mineiro i Sul de Minas. Na tych bardzo bogatych i płodnych ziemiach, kawowce dojrzewają powoli. Typowy mikroklimat, a także fakt, iż plantacje znajdują się na wysokości od 900 do 1200 m n.p.m., powodują iż ziarna kaw nabierają wyjątkowej słodyczy.

Położony w samym sercu Brazylii, stan Cerrado Mineiro uwydatnia się niesamowitą bioróżnorodnością, niespotykaną nigdzie indziej na świecie. Gęste lasy tropikalne, sawanny i bagna są naturalnym siedliskiem wielu gatunków roślin i zwierząt, z których wielka część ma charakter endemiczny. Klimat tropikalny regionu, w którym występuje wielki kontrast między suchymi zimami i wilgotnym latem, jest rewelacyjny do uprawy kawy. Średnia roczna temperatura, niska suma opadów w okresie zbiorów, pomagają uczynić ziarna Arabica z Cerrado Mineiro jedną z najlepszych kaw na świecie.

Sul de Minas to jeden z regionów stanu Minas Gerais, w którym znajdziemy najwięcej dowodów na kolonialną przeszłość tego kraju, z czasu gdy poszukiwano tu złota i kamieni szlachetnych. Sul de Minas znane jest z pięknej przyrody, niesamowitych widoków, zielonych wzgórz i wody mineralnej. Jednak najmocniej wyjątkowym produktem tego regionu jest kawa, jedna z najkorzystniejszych w Brazylii. Dzięki żyznej ziemi i łagodnym, niemal niezmiennym temperaturom, Arabica z Sul de Minas jest wyjątkowa, a jej smak zasłużenie uwiódł wielu kawoszy na całym świecie.

Kawa Illy Monoarabica Brazil urzeka charakterystycznym, lekko kwaskowatym smakiem, z finezyjnie wyczuwaną goryczką. Wyjątkowa słodycz oraz pełne, aksamitne body sprawia, iż filiżanka kawy staje się czymś więcej niż chwilą relaksu. Aktywny i istotny czekolady posmak, delikatnie uzupełniony nutą karmelu, na długo zostaje na podniebieniu.

Illy Monoarabica Brazil polecamy w dodatku osobom preferującym kawy o mniejszej zawartości kofeiny, ponieważ zawiera ona mniej niżeli 1,5% kofeiny. Jest to istotnie korzystne dla zdrowia smakoszy kawowych trunków!

Kawa Illy Monoarabica Brazil zamknięta w nieszablonowej, metalowej puszce to także wspaniały pomysł na podarek!

monoarabica - brazylia marki Illy

od PLN