POWODEM PRZECENY JEST zniszczenie OPAKOWANIA

Na kawę Illy Monoarabica Ethiopia składają się jedynie ziarna z gatunku Arabica (100%), pochodzące z Etiopii, z regionu Sidamo oraz Yirgacheffe. nieszablonowy mikroklimat tych miejsc sprawia, iż warunki upraw dla kawy są rewelacyjne. W regionie Sidamo kawowce rosną wciąż w stanie dzikim, na zboczach górskich pośród innej roślinności, a ziarna zbierane są ręcznie. Kawa w Sidamo jest nie tylko podstawą lokalnej gospodarki, ale jest jeszcze ważnym elementem społecznych i kulturowych zwyczajów. Ceremonia picia kawy to starożytny rytuał, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Oznaką przyjaźni i wielkim szacunkiem, jest otrzymanie zaproszenia do wzięcia w nim udziału.

Yirgacheffe to miejsce obowiązkowe dla wszelkich entuzjastów kawy. Najsłynniejsza legenda o pochodzeniu kawy mówi, iż niezwykłe efekty tej nieznanej rośliny pozostały odkryte właśnie w tej części kraju, poprzez pasterza i jego zwierzęta, które stały się bardzo pobudzone po zjedzeniu kilku owoców. Kawowce w Yirgacheffe rosną w środowisku naturalnym, a plantacje znajdują się na znacznych wysokościach. Kawa jest ważnym elementem lokalnej gospodarki, stanowi także integralną część życia społecznego.

Illy Monoarabica Ethiopia charakteryzuje się łagodną kwaskowatością, która w połączeniu z subtelnie kwiatowym, jaśminowym aromatem oraz nutą cytrusową, stwarza jedyny w swym rodzaju, bogaty smak. P olecamy ją istotnie osobom preferującym łagodne i niezbyt mocne kawy. Jej wielkim atutem jest fakt,mieści ona w sobie mniej niżeli 1,5% kofeiny, co jest nad wyraz dobre dla zdrowia smakoszy kawowych trunków!

Kawa Illy Monoarabica Ethiopia zamknięta w nieszablonowej, metalowej puszce to także idealny pomysł na podarek!

Kawa ziarnista illy Monoarabica Ethiopia 250g

od 34.95 PLN