POWODEM PRZECENY JEST zniszczenie / WGNIECENIE PUSZKI

Kawa Illy Monoarabica Guatemala to mieszanka ciemno palonych ziaren z gatunku Arabica (100%), które pochodzą z dwóch regionów Gwatemali: Fraijanes oraz Huehuetenango. W tych częściach kraju kawowce rosną na dziewiczych obszarach górskich, wyróżniających się bogactwem gleb i różnorakością przyrodniczą. Niskie temperatury, jakie panują na tych terenach, łagodzone są ciepłymi wiatrami znad Meksyku. Takie warunki pozwalają na prowadzenie plantacji kaw nawet na wysokości 2 000 m n.p.m.

Nad regionem Fraijanes dominuje wulkan Pacana, jeden z trzech znajdujących się w północnej części Gwatemali. Jego częste wybuchy wzbogaciły glebę o cenne minerały, dzięki temu stała się ona szczególnie płodna i bogata w potas. Ulewne deszcze, wysoka wilgotność oraz słoneczna pora sucha to genialne warunki dla uprawy kawy. Arabica pochodząca z tego regionu znana jest z wysokiej jakości oraz specyficznej kwaskowatości.

Położony w północno – zachodniej Gwatemali, górzysty region Huehuetenango znany jest z bogatej rozmaitości ekosystemów. To jedno z kilku miejsc na świecie, gdzie uprawiana jest jedna z najkorzystniejszych kaw. Subtropikalnych klimat pozwala dojrzeć ziarnom kawy do perfekcji, nadając im wyjątkowy smak i aromat. Odmiana ziaren Arabica z tego obszaru doceniona została nie tylko w Gwatemali,również poprzez koneserów kawy z całego świata.

skutkiem połączenia tych unikatowych ziaren jest kawa o intensywnym aromacie i typowej słodyczy. W bogatym aromacie Illy Monoarabica Guatemala wyczuwalne są nuty czekolady, karmelu, miodu i owoców cytrusowych. W smaku natomiast kawa znamionuje się dość dużą goryczką oraz kwaskowatością.

Illy Monoarabica Guatemala polecamy osobom preferującym kawy o mniejszej zawartości kofeiny, ponieważ posiada ona mniej aniżeli 1,5% kofeiny. Jest to szczególnie korzystne dla zdrowia smakoszy kawowych trunków!

Kawa Illy Monoarabica Guatemala zamknięta w wyjątkowej, metalowej puszce to także wspaniały pomysł na podarek!

Kawa ziarnista illy Monoarabica Guatemala 250g

od 57.9 PLN