Pokaż światu, co potrafisz, i zrób swoje najlepsze w życiu fotografie aparatem Nikon D5500.
Ta lekka i smukła cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa z przychylną obsługą przy użyciu ekranu dotykowego daje pełnię swobody wyrażenia siebie przez zdjęcia.

D5500 nie rozczarowuje ani wtedy, gdy konieczna jest szybkość, ani wtedy, gdy jest niewiele światła.

nawet po wydrukowaniu w dużym formacie lub wyświetleniu na wielkim ekranie Twoje zdjęcia będą perfekcyjnie ostrymi obrazami prezentującymi Twoje widzenie świata.

szybko reagujący odchylany wyświetlacz dotykowy oferuje instynktowną obsługę, a zastosowany interfejs Wi-Fi zezwala na proste udostępnianie wysokiej jakości fotografii przy użyciu urządzenia inteligentnego.
Ta wyjątkowo praktyczna i istotnie wygodnie leżąca w rąk cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa to użyteczna perfekcja w zasięgu ręki.

Potęga rozdzielczości 24,2 mln pikseli

Ciesz się poziomem detali na zdjęciach, który nigdy nie przestanie zadziwiać. Matryca aparatu D5500 została zaprojektowana bez optycznego filtra dolnoprzepustowego (OLPF), dzięki temu maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, zapewniając ostrość najsubtelniejszych tekstur i zapisując fotografie z niesamowitą szczegółowością.

fotografie seryjne 5 kl./s
Uchwyć ulotne ruchy i wyrazy twarzy w doskonałym momencie. Dzięki możliwości rejestrowania wydarzeń w tempie pięciu klatek na sekundę lustrzanka D5500 nie przeoczy żadnego ruchu.

Procesor EXPEED 4
szybkie działanie i nadzwyczajnie ostre zdjęcia o naturalnych kolorach w każdym świetle. Szybki i innowacyjny procesor przetwarzania obrazu marki Nikon oferuje progresywne możliwości w zakresie redukcji szumów i umożliwia płynne rejestrowanie filmów.

Zoptymalizowana kompozycja

Model D5500 jest wyjątkowo funkcjonalny, więc będziesz wybierać go do przeróżnych zadań częściej, aniżeli się spodziewasz. Lekki,solidny monolityczny korpus tej smukłej cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej powoduje, że jest ona świetnym towarzyszem fotografa przy każdej okazji.

spory monitor o wysokiej rozdzielczości
Pozwala zobaczyć każdy detal fotografii i filmów rejestrowanych z niesamowitych perspektyw. Obfity, 8,1-centymetrowy (3,2-calowy) ruchomy monitor LCD o szerokim kącie oglądania i wysokiej rozdzielczości 1 037 000 punktów. Zarówno w trakcie ujęć w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz można dokładnie kadrować albo oglądać ujęcia i stosować efekty specjalne.

Sterowanie dotykiem
Pełna jedność fotografującego, aparatu i obrazu. Czuły wyświetlacz dotykowy powoduje, iż fotografowanie lustrzanką D5500 jest równie intuicyjne jak przy użyciu dowolnego urządzenia inteligentnego. Wystarczy stuknąć w ekran, żeby ustawić ostrość i zrobić zdjęcie albo zmienić takie ustawienia jak przysłona, czułość ISO i czas otwarcia migawki. Przesuwanie palcem sprawia przewijanie fotografii, a „szczypanie" dwoma palcami pozwala rozszerzać i pomniejszać obraz w trakcie odtwarzania.

Dotykowy Fn

Szybka korekta kluczowych ustawień przesunięciem palca bez odrywania oka od wizjera. Do funkcji Dotykowy Fn można przypisać maksymalnie osiem ustawień, w tym punkty ostrości, tryby pól AF, przysłonę i czułość ISO.

Tryb efektów
zdjęcia i filmy eksponujące się dzięki użyciu różnych efektów specjalnych. Wypróbuj efekt Pop,rozjaśnić odcienie. Uzyskaj klimat retro, korzystając z efektu aparatu zabawkowego. W trakcie fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i dostosować jego intensywność.

Picture control 2.0

nieprzeciętna realizacja kreatywnych wizji. Ustawienia Picture Control pozwalają z łatwością przejąć pełną kontrolę nad wyostrzaniem, kontrastem, jasnością, odcieniem i nasyceniem jednocześnie podczas fotografowania, jak i filmowania. Do wyboru jest siedem ustawień: charakterystyczne, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz i Równomierne. W tym ostatnim trybie pozostawiane są wszelkie detale i bogate dane tonalne, więc najlepiej go wybrać, gdy planuje się późniejszy retusz fotografii.

Wizjer optyczny
transparentny obraz tego, co widzi aparat. Starczy przyłożyć oko do wizjera, by obserwować fotografowane obiekty w czasie rzeczywistym, bez opóźnień i bez rozpraszającego otoczenia.cykl fotografowania przebiegał jeszcze płynniej, aparat D5500 samoczynnie wyświetla zrobione właśnie zdjęcie na monitorze LCD w momencie, gdy odrywasz oko od wizjera.

Rozbudowa systemu

Dzięki systemowym akcesoriom do lustrzanek Nikon, można zwiększać kreatywne możliwości. Dzięki ergonomicznym lampom Nikon Speedlight odkryj, jak prosta może być fotografia w świetle błyskowym, albo sięgnij po najlepszą jakość nagrań dźwiękowych, korzystając z opcjonalnego mikrofonu stereofonicznego ME-1. Marka Nikon oferuje narzędzia na potrzeby każdej dziedziny fotografii, w której zechcesz się realizować.


W zestawie obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR
drobny, lekki obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX – perfekcyjny do codziennego fotografowania. Zakres ogniskowych od szerokokątnej do niedługiego teleobiektywu i kompaktowa konstrukcja sprawiają, że jest to perfekcyjny obiektyw uniwersalny. Dzięki niemu możesz w każdej chwili fotografować zróżnicowane tematy, od fotografii miejskiej i pejzaży po rodzinne wydarzenia sportowe i pełne akcji filmy HD. Niezależnie od fotografowanego obiektu funkcja Redukcja drgań firmy Nikon pozwala uzyskać ostry obraz nawet przy słabym oświetleniu. Dzięki lepszej konstrukcji ten obiektyw jest minimalny i wygodny w użyciu.

szybki, płynny autofokus: Silnik krokowy marki Nikon
Nowy silnik krokowy marki Nikon momentalnie ustawia ostrość i perfekcyjnie sprawdza się przy filmowaniu. Dzięki nowemu silnikowi ten obiektyw charakteryzuje się cichszym i szybszym działaniem autofokusa aniżeli jego poprzednik. Zmieniając ogniskową, można natychmiast niezwykle skrupulatnie ustawić ostrość na fotografowane obiekty. W trakcie filmowania silnik umożliwia płynną zmianę ostrości z jednego obiektu na drugi, a odgłos jego pracy jest praktycznie niesłyszalny.

Jakość obrazów specyficzna dla marki Nikon

Ten obiektyw formatu DX został zaprojektowany tak, aby w pełni użyć wysoką rozdzielczość i innowacyjną technologię matrycy Twojej cyfrowej lustrzanki marki Nikon. Dwie soczewki asferyczne minimalizują aberrację sferyczną i dystorsję, dzięki czemu można uzyskać zdjęcia i filmy o wysokiej rozdzielczości, żywych kolorach, z genialnym kontrastem i wyjątkową szczegółowością.


W zestawie obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II
Wyjątkowo niewiele znaczący teleobiektyw formatu DX. Dzięki uniwersalnemu zakresowi ogniskowych 55–200 mm i ultrakompaktowej konstrukcji ten teleobiektyw stanowi rewelacyjne uzupełnienie mniejszych cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych formatu DX.
niewiele znaczący, lekki i wygodny w obsłudze – ten obiektyw nadzwyczajnie pasuje do fotografowania odległych obiektów, w podróży, w trakcie zabaw w terenie, a także do amatorskiej fotografii przyrodniczej. Kompaktowa budowa gwarantuje wygodne fotografowanie z ręki, a mechanizm chowania obiektywu zapewnia unikatową poręczność. Autofokus jest prędki, skrupulatny i wyjątkowo cichy, a mechanizm redukcji drgań producenta Nikon pozwala rejestrować nieporuszone zdjęcia.

użyteczny teleobiektyw zmiennoogniskowy
Wszechstronny zakres ogniskowych 55–200 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm: 82,5–300 mm). Perfekcyjny do fotografowania w podróży, odległych obiektów, zabaw w terenie i amatorskiego fotografowania przyrody.

Mechanizm chowania obiektywu
zezwala na chowanie nieużywanego obiektywu, co usprawnia jego przenoszenie.
Ultrakompaktowa, lekka kompozycja: obiektyw waży zaledwie 300 g i ma tylko 83 mm długości po schowaniu.

System redukcji drgań (VR)
gwarantuje wyraźne, nieporuszone zdjęcia. Gwarantuje obszerniejszą stabilność w trakcie fotografowania z ręki i zezwala na używanie czasów migawki dłuższych choćby o cztery stopnie. Mechanizm redukcji drgań jest nad wyraz cichy, nawet w trakcie filmowania.

zdjęcia o jakości właściwej dla firmy Nikon

Ten obiektyw generuje ładne, ostre zdjęcia i filmy nawet w trakcie fotografowania bez wykorzystania statywu. Soczewka ze szkła o superniskiej dyspersji minimalizuje aberrację chromatyczną w celu uzyskania fotografii o wysokim kontraście.


Pozostałe cechy obiektywu
Współpracujące obiektywy: Funkcja autofokusa jest przystępna tylko w przypadku obiektywów AF-S i AF-I. Funkcja autofokusa nie jest przystępna z innymi obiektywami typu G i D, obiektywami AF (nie można używać obiektywów IX NIKKOR ani obiektywów do aparatu Nikon F3AF) ani obiektywami AI-P. Obiektywów bez procesora można używać w trybie M, lecz nie działa wówczas pomiar ekspozycji aparatu. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub obszerniejszym.
Pozostałe parametry wyświetlacza
Wizjer: - Wizjer z pentagonalnym układem luster z poziomu oka- Pokrycie kadru: Około 95% w poziomie i 95% w pionie- rozszerzenie: Około 0,82x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; –1,0 m-¹).- Dystans widzenia całej matówk: 17 mm (–1,0 m-¹; od okularu wizjera)- Korekcja dioptrażu: od –1,7 do +0,5m-¹- Matówka: BriteView Clear Matte Mark VII typu BMonitor:- Przekątna 8,1 cm (3,2 cala)- Ruchomy wyświetlacz dotykowy LCD typu TFT z kątem oglądania 170°- 100-procentowe pokrycie kadru- Regulacja jasności- Funkcja włączania/wyłączania poprzez sensor zbliżenia oka- Około 1 037 000 punktów (720 x 480 x 3 = 1 036 800 punktów)
Tryby / Efekty
automatyczny • Av (Priorytet przysłony) • Bez lampy • Czarno-biały • Efekt miniatury • Film • Krajobraz • Makro • Nocny • P (Program) • Plaża • Portret • Ręczny • Sport • Tv (Priorytet migawki) • Wnętrza • Zwierzęta • Śnieg
Funkcje specjalne
Odtwarzanie:- Odtwarzanie pełnoekranowe albo widok miniatur (4, 12 albo 80 oraz kalendarz)- rozszerzenie w trybie odtwarzania- Odtwarzanie filmów- Pokaz slajdów obejmujący fotografie i/lub filmy- Wyświetlanie histogramów- Wyróżnianie obszarów prześwietlonych- dane o zdjęciu- Wyświetlanie danych pozycji- automatyczny obrót zdjęć- Ocenianie fotografii i wprowadzanie komentarzy do fotografii (o maksymalnej długości 36 znaków)
Akcesoria w komplecie
- Obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR- Obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II- Torba na aparat- Karta pamięci 16 GB- Gumowa muszla oczna DK-25- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B- Akumulator jonowo-litowy EN-EL14a (z pokrywką styków)- Ładowarka MH-24 (adapter wtyczki dostarczany tylko w krajach albo regionach, w których jest wymagany; wariant zależy od kraju, w którym towar jest sprzedawany)- Pasek AN-DC3- kabel USB UC-E23- przewód audio-wideo EG-CP16
Przysłona
- Maksymalny otwór względny: f/3.5-5.6G- niewielki otwór względny: f/22–38- liczba segmentów przysłony: 7 (zaokrąglony otwór przysłony)- Przysłona w pełni automatyczna • - Maksymalny otwór względny: f/4–5,6- niepokaźny otwór względny: f/22–32- ilość segmentów przysłony: 7 (okrągła)

Nikon D5500

od PLN