Poznaj prawdziwą moc fotografii pełnoklatkowej dzięki modelowi D610.
Ta wszechstronna lustrzanka cyfrowa korzysta z prekursorskich technice producenta Nikon i oferuje jakość fotografii, którą może zapewnić wyłącznie format FX. Dzięki matrycy o rozdzielczości 24,3 megapikseli w formacie FX uda się uchwycić każdy szczegół. Gwarantuje ona realistyczną ostrość i żywe odcienie oraz płynne nagrywanie filmów Full HD. Dynamiczne sceny można rejestrować z prędkością sześciu klatek na sekundę, a nowa technika cichego wyzwalania migawki w trybie zdjęć seryjnych opracowana przez firmę Nikon zezwala na bezgłośne wykonywanie zdjęć – szczególnie przydatna cecha podczas fotografowania przyrody. Aparat D610 jest w pełni wytrzymały na złe warunki pogodowe, dlatego można go wziąć dosłownie wszędzie. Z kolei dzięki przenośnemu adapterowi bezprzewodowemu marki Nikon osiągalne jest przesyłanie wykonanych zdjęć na smartfony i tablety.

Matryca CMOS formatu FX o rozdzielczości 24,3 megapikseli
wyjątkowo pokaźny zakres ogniskowych: od szerokokątnego do superteleobiektywu. Bardzo szczegółowe fotografie o płynnych przejściach tonalnych i niskim poziomie szumów przy wysokich ustawieniach czułości.

Tryb cichego wyzwalania migawki w trybie zdjęć seryjnych
wielkie wyciszenie dźwięku pracy mechanizmu powrotu lustra w trybie fotografii seryjnej usprawnia dyskretne wykonywanie fotografii niełatwych do uchwycenia obiektów, np. Dzikich zwierząt.

Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 6 kl./s
Możliwość ostrego uchwycenia prędkiego ruchu dzięki rejestracji z szybkością 6 kl./s, jednocześnie w formacie FX, jak i DX.

zastosowany tryb HDR (wysoki zakres dynamiki)
Niski poziom szumu i szeroki zakres półtonów jednocześnie w obszarach jasnych, jak i ciemnych na zdjęciach charakteryzujących się wysokim kontrastem.

wspaniałe wyniki nawet przy słabym świetle
Dzięki zakresowi czułości ISO od 100 do 6400 z możliwością manualnego rozszerzenia do odpowiednika 25 600 można zrobić wyjątkowo detalowe zdjęcia o niewielkim poziomie szumów, nawet przy szczególnie słabym oświetleniu.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wielokadrowym
Możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1080p), z prędkością 30p, 25p i 24p w formatach FX i DX. Proponuje nieskompresowany sygnał wyjściowy HDMI do urządzeń zewnętrznych i nagrywanie dźwięku w wysokiej jakości.

Bezprzewodowa transmisja informacji
Opcjonalny przenośny adapter WU-1b marki Nikon zezwala na natychmiastowe udostępnianie zdjęć z aparatu na smartfonie albo tablecie oraz zdalne sterowanie aparatem za pomocą tych sprzętów*.

niezwykle czuły autofokus
szczególnie widoczne odwzorowanie obiektu dzięki 39-polowemu systemowi AF Multi-CAM4800. Do aparatu D610 pasują obiektywy o wartości przysłony do f/8 i czułości do –1 EV, więc starczy samo światło księżyca, by uzyskać ostre zdjęcia.

Procesor przetwarzania obrazu EXPEED 3
Z 14-bitową konwersją analogowo-cyfrową i 16-bitowym przetwarzaniem obrazu zapewnia niezwykle płynne przejścia tonalne.

System rozpoznawania scenerii
Matryca aparatu i 2016-pikselowy czujnik pomiaru ekspozycji RGB dostarczają precyzyjnych informacji do systemu rozpoznawania scenerii, który optymalizuje ustawienia ekspozycji, autofokusa i balansu bieli tuż przed wyzwoleniem migawki. Dzięki temu można uzyskać ostre, znakomicie zrównoważone fotografie.

Funkcja zdjęć poklatkowych

realizowanie fotografii poklatkowych za pomocą prostych opcji menu, bez potrzeby dokonywania złożonych obliczeń i edycji. Tryb fotografowania z interwalometrem pozwalający na wyzwalanie migawki zgodnie z ustalonym interwałem. Funkcja fotografii poklatkowych umożliwiająca zapis fotografii w formie plików filmowych oraz oglądanie powolnych zdarzeń w trybie przyspieszonego odtwarzania – od 24 do 36 000 razy szybciej.

Ustawienia Picture Control
Pozwalają przypasowywać wygląd zdjęć i filmów dzięki skrupulatnej regulacji parametrów. Przed wykonaniem fotografie czy rozpoczęciem nagrywania można dopasować ostrość, nasycenie czy kolor.

Wysokiej rozdzielczości wizjer z prawie 100-procentowym pokryciem kadru i powiększeniem około 0,7x.
Udostępnia tryb kadrowania w formacie DX z oznaczeniem w wizjerze.

Nieprzypisane

rozmiary przetwornika

35,9 x 24 mm.

Pozostałe właściwości wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: FX (36 x 24): około 100% w poziomie i 100% w pionie. DX (24 x 16): około 97% w poziomie i 97% w pionie
- rozszerzenie: Około 0,7 x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność korekcja dioptrażu –1 dioptria)
- Dystans widzenia całej matówki: 21 mm (–1 dioptria od centralnego punktu soczewki okularu wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od –3 do +1 dioptrii
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark VIII rodzaju B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
- Podgląd głębi ostrości: Po naciśnięciu przycisku podglądu głębi ostrości przysłona obiektywu jest przymykana do wartości wybranej poprzez użytkownika (w trybach A i M) albo przez aparat (w pozostałych trybach)

Czułość ISO (min.)

100

Czułość ISO (maks.)

6400

Pozostałe właściwości

Gniazdo mocowania statywu: 1/4 cala (ISO 1222)

ilość pikseli kompletna

24.7 Mpix

Pozostałe atrybuty matrycy

Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga opcjonalnego programu Capture NX 2)

Pozostałe cechy obiektywu

Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami rodzaju G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), DX (z użyciem obszaru zdjęcia DX 24 x 16 1,5x), obiektywami NIKKOR AI-P oraz obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M).
Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani inne niżeli AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać przy otworze względnym f/8 albo pokaźniejszym (wskaźnik ustawienia ostrości współpracuje z 7 polami AF na środku kadru w wypadku użytkowania obiektywów o otworze względnym f/8 lub większym oraz z 33 polami AF na środku kadru, jeśli korzysta się z obiektywów o otworze względnym f/6,8 lub pokaźniejszym).

Zasilanie

Akumulator asygnowany

Balans bieli

Ręczny , Ustawienie temperatury barwowej , Światło dzienne (cień) , Światło żarowe , Światło jarzeniowe , automatyczny , Światło słoneczne , Światło lampy błyskowej , Światło dzienne (pochmurno)

Przekątna ekranu

3,2''

kanon pamięci SD / CF

SD , SDHC , SDXC

Złącza

3,5 mm minijack , miniHDMI , microUSB

ilość pikseli efektywna

24,3 Mpix

Przetwornik obrazu

CMOS

Czyszczenie matrycy

automatyczne

Ustawianie ostrości

AF-S , MF , AF-C , AF-A (AF-S/AF-C)

Wizjer

Tak

zastosowana lampa błyskowa

Tak

Tryby / Efekty

Czarno-biały , Portret , Film , Av (Priorytet przysłony) , Krajobraz , Makro , Zachód słońca , Tv (Priorytet migawki) , Nocny , U (Własny) , automatyczny , Sport , Ręczny , P (Program) , Zwierzęta

Format fotografii

NEF , JPEG

Rozdzielczość JPEG (maks.)

6016 x 4016 px

Nagrywanie filmów

Tak

Rozdzielczość filmów (maks.)

1920 x 1080 px

Format wideo

MOV

wariant kart pamięci

SD

Mocowanie obiektywu

F (Nikon, Fujifilm)

typ aparatu

Lustrzanka cyfrowa

Optyka

Migawka

Szczelinowa , Elektroniczna

Procesor obrazu

EXPEED 3

Rozdzielczość RAW (maks.)

6016 x 4016 px

Tryby migawki

Samowyzwalacz , Pojedyncze zdjęcie , fotografie seryjne , Cicha migawka

Pomiar światła

Matrycowy , Centralnie-ważony , Punktowy

Fizyczne

Model

D610

Kolor

Czarny

rozmiary

41 x 113 x 82 mm.

Waga

850 g

Pozostałe

Akcesoria w zestawie

- Pokrywka sanek mocujących BS-1
- Gumowa muszla oczna DK-21
- Osłona monitora BM-14
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 (z pokrywką styków)
- Ładowarka MH-25
- Pokrywka okularu DK-5
- Pasek AN-DC10
- kabel USB UC-E15
- Płyta CD z pakietem oprogramowania ViewNX 2

Akcesoria opcjonalne

Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D14 z jednym akumulatorem jonowo-litowym EN-EL15 producenta Nikon albo z sześcioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi (Ni-MH) lub litowymi rodzaju AA

Gwarancja

12

Obiektyw w zestawie

Nie

Komunikacja bezprzewodowa

WiFi , Opcjonalna

Nikon D610

od PLN