Daj swej fotograficznej pasji zastrzyk adrenaliny, korzystając z aparatu D7100 o nieszablonowych możliwościach.

Zaskakująco lekki i kompaktowy, a równocześnie wytrzymały i wyekwipowany w dużo funkcji korpus gwarantuje nadzwyczajną sprawność w formacie DX, nadając nowy rozmiar zdjęciom. Matryca nie korzysta z optycznego filtru dolnoprzepustowego (OLPF), co powoduje, iż aparat D7100 maksymalnie wykorzystuje możliwości matrycy CMOS formatu DX o rozdzielczości 24,1 mln pikseli, gwarantując ostrość i wyrazistość najsubtelniejszych tekstur w wysokiej rozdzielczości. Profesjonalny 51-polowy AF gwarantuje prędkie i niezwykle dokładne rejestrowanie fotografii. Ta wysokiej klasy lustrzanka cyfrowa, wyekwipowana w górną i tylną pokrywkę ze stopu magnezu i wytrzymała na działanie czynników pogodowych, a także kurzu, zezwala na realizowanie fotografii seryjnych z szybkością 6 kl./s, pozwala uzyskać efekt superteleobiektywu dzięki postępowemu trybowi kadrowania 1,3x oraz zagwarantuje czułość ISO 100–6400, dając wspaniałe rezultaty w przypadku słabego oświetlenia albo błyskawicznie rozgrywających się wydarzeń.

Wykonuj zdjęcia, korzystając z wizjera optycznego albo podglądu na żywo, stosuj specjalne efekty w czasie rzeczywistym do zdjęć i filmów Full HD oraz wysyłaj zdjęcia bezprzewodowo* do urządzenia inteligentnego w celu udostępnienia ich w serwisach społecznościowych — aparat D7100 daje Ci pełną kontrolę w każdej sytuacji i w dowolnym miejscu.

Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 24,1 mln pikseli bez optycznego filtra dolnoprzepustowego

Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 24,1 mln pikseli bez optycznego filtra dolnoprzepustowego

profesjonalny system autofokusa

51 pól AF, w tym 15 czujkaów krzyżowych, zapewnia szybkie i skrupulatne ustawianie ostrości.

Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 6 kl./s

Rejestrowanie energicznych scen w każdych okolicznościach.

Tryb kadrowania 1,3x powiększający potencjał formatu DX

Efekt superteleobiektywu, wyższa prędkość (do 7 kl./s) i rozszerzone pokrycie kadru.

Funkcja łączności bezprzewodowej¹

przystosowana do współpracy z mobilnym adapterem bezprzewodowym WU-1a.

Mechanizm przetwarzania obrazu EXPEED 3

szybkie przetwarzanie obrazu, wierna reprodukcja odcieni i udoskonalona redukcja szumów.

2016-pikselowy detektor pomiaru ekspozycji RGB z rozpoznawaniem scenerii

skrupulatne pomiary ekspozycji i optymalizacja automatycznej ekspozycji (AE), autofokusa (AF) i automatycznego balansu bieli (AWB) gwarantujące samym niezwykłą staranność.

Funkcja nagrywania filmów Full HD D-Movie

1080p do 60i/50i i 30p/25p/24p z doskonałą płynnością.

Czułość ISO w zakresie 100–6400 z możliwością zwiększenia do 25 600 zapewnia rewelacyjne rezultaty przy słabym oświetleniu.

Wysokiej jakości wizjer z pokryciem kadru wynoszącym około 100% i rozszerzeniem 0,94x.

Jasny ekran LCD o szerokim kącie oglądania, przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1 229 000 punktów.

poręczny i funkcjonalny korpus ważący jedynie 675 g jest zaopatrzony w imponujący zestaw funkcji.

Wytrzymały korpus z pokrywami ze stopu magnezu jest zabezpieczony przed działaniem pyłu i czynników pogodowych.

Podwójne gniazdo kart pamięci SD umożliwia dalsze rejestrowanie w przypadku przepełnienia jednej karty, tworzenie kopii zapasowej i osobny zapis w formatach RAW i JPEG.

Łatwy dostęp do przydatnych funkcji – udoskonalony przycisk „i", a także funkcja punktowego balansu bieli dokładne ustawianie balansu bieli w trybie podglądu na żywo.

aktywna funkcja D-Lighting (ADL) zachowuje detaly w światłach i cieniach zdjęcia, gwarantując obrazy o zrównoważonym kontraście.

Tryb HDR (High Dynamic Range) łączy dwa zdjęcia tworzone podczas jednego zwolnienia migawki, wytwarzając obrazy o obfitej detalowości w przypadku kontrastowych scen.

Tryb efektów pozwala na zastosowanie wybranych efektów jednocześnie do zdjęć, jak i filmów w podglądzie na żywo.

Sprawdzone obiektywy NIKKOR pozwalają w pełni użyć możliwości aparatu wyposażonego w matrycę o rozdzielczości 24,1 mln pikseli i tryb kadrowania 1,3x umożliwiające tworzenie unikalnych i radować się użytecznością obiektywów DX.

Zdalne sterowanie – przejmij kontrolę nad bezprzewodowym robieniem zdjęć dzięki przekaźnikom bezprzewodowym WR-R10 i WR-T10 albo rozwijaj się, kontrolując ustawienia aparatu przy użyciu przekaźnika WR-1.

Nikon D7100

od PLN