Realizuj swoje wizje dzięki prędkiemu, wszechstronnemu i uniwersalnemu modelowi D750.
W świecie, w którym wszystko jest możliwe, ta wszechstronna pełnoklatkowa lustrzanka o rozdzielczości 24,3 miliona pikseli daje swobodę, która ośmiela.
Dzięki fachowej technologii przetwarzania obrazu oraz mocnej, kompaktowej konstrukcji ten aparat sprawdzi się w każdej sytuacji.

Nowo zaprojektowana matryca formatu FX zagwarantuje wyjątkową jakość fotografii, istotnie przy wysokich czułościach ISO, w sytuacji których obraz jest czystszy niżeli kiedykolwiek.

Niezwykła czułość autofokusa, fotografie seryjne z prędkością do 6,5 kl./s oraz możliwość nagrywania filmów Full HD w rozdzielczości 1080/60p w połączeniu z odchylanym monitorem umożliwiają niczym nieskrępowaną ekspresję. Zaimplementowany interfejs Wi-Fi ułatwia natychmiastowe udostępnianie niesamowitych fotografii.

Matryca o rozdzielczości 24,3 mln pikseli w formacie FX
Pełnia szczegółów, pełna swoboda. Zupełnie nowa matryca oferuje pokaźny zakres aktywny praktycznie bez szumu niezależnie od czułości, dzięki czemu rejestruje obrazy o zadziwiającej ostrości i bogactwie przejść tonalnych.

wyśmienita czułość ISO
Aparat pozwala robić bardziej wyraźne i ostrzejsze fotografie przy wysokiej czułości ISO. Zakres czułości ISO od 100 do 12800 można rozszerzyć do odpowiednika zakresu od 50 do 51200.

mistrzowski autofokus
Dzięki zachowaniu czułości nawet przy -3 EV i zastosowaniu funkcji wyboru pola AF z grupy opracowanej przez producenta Nikon aparat D750 może z wyjątkową dokładnością ustawiać ostrość na obiekcie nawet przy słabym oświetleniu.

Wytrzymały odchylany monitor
Rejestruj zdjęcia i filmy z wyjątkowych punktów widzenia. Ekran można przechylać na boki i odchylać do 90º w górę lub 75º w dół.

Współpraca z siecią Wi-Fi
Podziel się swoją wizją. Dzisiaj możesz przesyłać wspaniałe fotografie pełnoklatkowe za pośrednictwem współpracującego smartfonu bądź tabletu. Starczy pobrać na urządzenie inteligentne bezpłatny program Wireless Mobile Utility¹.
¹Aplikacja Wireless Mobile Utility jest zgodna z urządzeniami z systemem iOS™ i Android™. Można ją pobrać z serwisów Google Play™, a także Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami handlowymi producenta Google Inc.


Maksymalnie 6,5 kl./s w trybie zdjęć seryjnych
Rejestrowanie prędko poruszających się obiektów z niesłychaną sprężystością. Bezkompromisowe obrazy w pełnej rozdzielczości rejestrowane z prędkością do 6,5 kl./s w formatach FX i DX.

Swoboda filmowania

Nagrywanie filmów Full HD (1080p) z prędkością 50/60 kl./s (nowoczesnie). Możliwość ustawiania czułości od ISO 100 aż do odpowiednika ISO 51200, a także sterowania czasem otwarcia migawki, przysłoną i poziomem dźwięku w trakcie filmowania. Specjalne menu pozwala na zapisanie wszelkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

EXPEED 4
istotnie powiększa ogólną sprawność aparatu i pozwala na uzyskanie nieprzeciętnych fotografii. Gwarantuje rewelacyjne odwzorowanie obrazu i jakość fotografii w szerokim zakresie czułości ISO oraz pozwala na nagrywanie filmów z wysoką liczbą klatek na sekundę.

System Picture Control 2.0
Pełna kontrola nad ustawieniami wyostrzania, kontrastu, jasności, odcienia i nasycenia w trakcie fotografowania i filmowania. Ułatwienia w późniejszej obróbce – ustawienie Równomierne zapewnia maksymalny zakres dynamiki, a ustawienie przezroczystość pozwala precyzyjnie określić poziom szczegółowości. Ustawienia można wizualnie przypasowywać w trakcie fotografowania, a cały cykl fotografowania można usprawnić, zapisując przeróżne opcje dotyczące filmów i fotografii w specjalnym menu.

Monitor z regulacją kolorów: zezwala na ustawienie balansu barw i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika.
Pokryty powłoką przeciwodblaskową odchylany wyświetlacz LCD o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów z układem pikseli RGBW zapewnia rozciągliwą i łatwą obsługę w każdych warunkach.

Energooszczędna elektronika

Dłuższe fotografowanie w jednym cyklu ładowania. Jednorazowe naładowanie ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 pozwala zrobić nawet 1230 zdjęć i zarejestrować do 55 minut materiału wideo².
²Zgodnie ze standardem stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association

ergonomiczna lustrzanka pełnoklatkowa

świetna ergonomia, a także lekki, monolityczny korpus aparatu gwarantują swobodę wykonywania zdjęć w formacie pełnoklatkowym. Potężnie wyprofilowany uchwyt powoduje, iż aparat pewnie leży w dłoniach niezależnie od ich wielkości i zapewnia wygodę trzymania go przez długi czas bez zmęczenia.

odporny i trwały

chroniony przez konkretne uszczelnienia korpus pozwala korzystać z lustrzanki D750 w każdym środowisku. Zbudowana z włókien kevlarowo-węglowych migawka jest poddawana testom do 150 000 cykli, a solidna, monolityczna kompozycja sprawia, iż aparat jest lekki i wytrzymały.

51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX

efektowna precyzja fotografii pełnoklatkowej. Dynamiczny wybór pola można skonfigurować dla grupy 9, 21 albo 51 pól ostrości, a autofokus działa choćby przy poziomie oświetlenia -3 EV (ISO 100, 20°C). Szybka blokada i powiększona funkcja zapisu pól AF według orientacji. Piętnaście pól krzyżowych w centrum może współpracować z obiektywami AF NIKKOR o otworze względnym f/5,6 i obszerniejszym, a 11 centralnych pól AF może współpracować z obiektywami o otworze względnym f/8.

wybór pola AF z grupy
ulepszone wykrywanie i śledzenie obiektów w ruchu. W trybie wyboru pola AF z grupy przez cały czas monitorowanych jest pięć pól AF, co polepsza możliwość namierzania i wyodrębniania z otoczenia stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego albo rozpraszającego tła. Pięciopolowy obszar AF można przemieszczać, korzystając ze wszelkich 51 pól AF, w zależności od kombinacji kadru.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wieloobszarowym
przeznaczona do filmowania w różnorodnych warunkach funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala uzyskać materiał filmowy fachowej jakości w wielu formatach klatek. Aparat D750 zezwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z prędkością 50 kl./s (innowacyjnie) i 60 kl./s (innowacyjnie) w formatach FX i DX ze znacząco obniżonymi poziomami szumów, mory i przekłamań odcieni. Sterowaną elektrycznie przysłonę można przymykać i otwierać podczas nagrywania, a rejestrowany obraz można przesyłać jako czysty sygnał wyjściowy HDMI oraz równocześnie nagrywać jako materiał w pełnej rozdzielczości w aparacie i na zewnętrznym rejestratorze.

Swoboda filmowania
Pełna kontrola nad materiałem podczas filmowania. W trakcie filmowania w trybie M można ustawić czułość w zakresie od ISO 100 do odpowiednika wartości ISO 51200, a dla funkcji samoczynnego doboru czułości ISO można określić maksymalną wartość ISO, która ma być stosowana, począwszy od ISO 200. Opracowana przez markę Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, zniekształcenia i migotanie powstające przy filmowaniu z wykorzystaniem wysokich czułości. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych te obszary są skrupulatnie wskazywane na monitorze aparatu.

Sterowanie dźwiękiem hi-fi
Rozbudowane opcje sterowania ulepszają jakość nagrań audio i proponują pokaźniejszą ogólną elastyczność. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio dokładną, niezależną regulację stopni dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat pozwala na dobór zakresu dźwięku (spory/głos) oraz redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu przy pomocy zastosowanego mikrofonu.

Tryb HDR (wysoki zakres dynamiki)

Łączy dwa zdjęcia tworzone w trakcie jednego zwolnienia migawki w celu uzyskania nasyconych szczegółami obrazów scen o wysokim kontraście.

Funkcja fotografii poklatkowych w aparacie
pozwala tworzyć filmy poklatkowe z płynnymi przejściami ekspozycji za pomocą prostych operacji w menu. Starczy zastosować trybu fotografowania z interwalometrem, aby wyzwalać migawkę zgodnie z ustalonym interwałem. Następnie należy skorzystać z funkcji fotografii poklatkowych, umożliwiającej zapis fotografii w formie plików filmowych, a także oglądanie powolnych zdarzeń w trybie przyspieszonego odtwarzania – od 24 do 36 000 razy szybciej.

Tryb efektów
rewelacyjna zabawa z szeregiem efektów specjalnych, możliwość użytkowania programów tematycznych w konkretnych sytuacjach i miejscach. Efekty specjalne, w tym odcień selektywny, Szkic kolorowy, Efekt miniatury i Noktowizor, można stosować do zdjęć i do filmów. W trakcie fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i dopasować jego dynamiczność.

Total Digital Imaging System
Pełny potencjał 24,3-megapikselowej matrycy aparatu D750 można wykorzystać dzięki bogatej ofercie obiektywów NIKKOR. Dzięki perfekcyjnej zdolności rozdzielczej obiektywy NIKKOR spełniają wymagania każdej dziedziny fotografii. Aparat jest ponadto zgodny z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) firmy Nikon i współpracuje z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie albo zdjętą z niego.

Zdalna obsługa
Specjalne akcesoria do mistrzowskiego sterowania bezprzewodowego i transmisji zdjęć upraszczają organizację pracy. Migawkę aparatu można wyzwalać zdalnie z dowolnego urządzenia inteligentnego przy użyciu zaimplementowanego interfejsu Wi-Fi aparatu oraz specjalnej aplikacji WMU¹. W celu rozszerzenia zakresu kontroli nad fotografowaniem bezprzewodowym można wykorzystać bezprzewodowego przekaźnika WR-R10 lub WR-T10 albo bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-1, który pozwala także sterować ustawieniami aparatu. Aby podłączyć aparat do sieci Ethernet albo bezprzewodowej sieci LAN, należy wykorzystać opcjonalnego przekaźnika informacji UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Nieprzypisane

wymiary przetwornika

35,9 x 24,0 mm

Pozostałe parametry wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Format FX (36x24): około 100% w poziomie i 100% w pionie. Format 1,2× (30x20): około 97% w poziomie i 97% w pionie. Format DX (24x16): około 97% w poziomie i 97% w pionie
- rozszerzenie: Około 0,7x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność -1,0 dpt.)
- Dystans widzenia całej matówki: 21 mm (-1,0 m-1 od tylnej soczewki wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -3 do +1 dpt.
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark III typu B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- Przekątna: 8 cm (3,2 cala)
- Niskotemperaturowy polisilikonowy odchylany ekran LCD z matrycą TFT
- Kąt oglądania 170°
- Około 100% pokrycia kadru
- Regulacja jasności i kąta

Czułość ISO (min.)

100

Czułość ISO (maks.)

12800

Pozostałe parametry

- Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
- Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)

liczba pikseli pełna

24.93 Mpix

Pozostałe cechy matrycy

System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)

Pozostałe atrybuty obiektywu

Współpracujące obiektywy:
Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami rodzaju G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), DX (z użyciem obszaru fotografie DX 24 x 16 1,5x), obiektywami NIKKOR AI-P, a także obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 albo większym (11 pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8 lub większym).

Funkcje specjalne

Odtwarzanie:
Odtwarzanie pełnoekranowe albo widok miniatur (4, 9 albo 72 zdjęcia bądź kalendarz), powiększenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący fotografie i filmy, wyświetlanie histogramów, wskazanie obszarów prześwietlonych, dane o zdjęciu, dane pozycji i automatyczne obracanie zdjęć.

Zasilanie

Akumulator przeznaczony

Balans bieli

Ręczny , Światło dzienne (cień) , Światło żarowe , Światło jarzeniowe , samoczynny , Światło dzienne (pochmurno)

Przekątna ekranu

3,2''

kanon pamięci SD / CF

SD , SDHC , SDXC

Złącza

3,5 mm minijack , miniHDMI , microUSB

liczba pikseli efektywna

24,3 Mpix

Przetwornik obrazu

CMOS

Czyszczenie matrycy

samoczynne

Ustawianie ostrości

AF-S , MF , AF-C , AF-A (AF-S/AF-C)

Wizjer

Tak

zaimplementowana lampa błyskowa

Tak

Tryby / Efekty

Czarno-biały , Portret , Film , Av (Priorytet przysłony) , Efekt miniatury , Makro , Plaża , Zachód słońca , Tv (Priorytet migawki) , Nocny , U (Własny) , samoczynny , Sport , Bez lampy , Śnieg , Ręczny , P (Program) , Zwierzęta

Format fotografii

NEF , JPEG

Rozdzielczość JPEG (maks.)

6016 x 4016 px

Nagrywanie filmów

Tak

Rozdzielczość filmów (maks.)

1920 x 1080 px

Format video

MOV

typ kart pamięci

SD

Mocowanie obiektywu

F (Nikon, Fujifilm)

rodzaj aparatu

Lustrzanka cyfrowa

Optyka

Migawka

Szczelinowa , Elektroniczna

Procesor obrazu

EXPEED 4

Rozdzielczość RAW (maks.)

6016 x 4016 px

Tryby migawki

Samowyzwalacz , Pojedyncze zdjęcie , zdjęcia seryjne

Pomiar światła

Matrycowy , Centralnie-ważony

Fizyczne

Model

D750

Kolor

Czarny

Wysokość

113 mm

Głębokość

78 mm

Szerokość

140.5 mm

Waga

840 g

Pozostałe

Akcesoria w komplecie

- Gumowa muszla oczna DK-21
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (z adapterem wtyczki albo przewodem zasilającym z wtyczką odpowiednią dla kraju albo regionu sprzedaży)
- Pokrywka okularu DK-5
- przewód USB UC-E17
- Pasek AN-DC14
- Płyta CD z programem ViewNX 2

Akcesoria opcjonalne

- Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania: WR-1, WR-R10
- kabel zdalnego sterowania: MC-DC2
- Odbiornik GPS: GP-1/GP-1A
- Pojemnik bateryjny: Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D16 z jednym akumulatorem jonowo-litowym EN-EL15 marki Nikon albo z sześcioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi (Ni-MH) albo litowymi rodzaju AA

Gwarancja

12

Obiektyw w komplecie

Nie

Komunikacja bezprzewodowa

WiFi

Nikon D750

od 6429 PLN