Zaprojektowana dla kierowców, którzy szukają komfortu w rozsądnej cenie

Dębica Frigo 2 to opona zimowa klasy ekonomicznej asygnowana do samochodów klasy średniej oraz kompaktowych aut miejskich. Występuje w wielu wymiarach od 13 do 16 cali, a także indeksie szybkości do 190 km/h (T). Posiadają kierunkowy bieżnik w kształcie litery "V", najpopularniejszy w oponach zimowych.

Dębica Frigo 2 została zaprojektowana pod kątem warunków zimowych panujących w Polsce. Od 2016 roku opona ma nowy wzór bieżnika.

  • Dzięki mieszance z dużą ilością krzemionki opona zachowuje sprężystość nawet podczas silnych mrozów.
  • zarys bieżnika z masywnymi klockami barkowymi i dużą ilością lameli zagwarantuje prawidłowe prowadzenie zarówno na śniegu i na mokrej nawierzchni. Zagwarantuje to bezpieczeństwo przy zmieniających się warunkach atmosferycznych.
  • duże rowki poprzeczne bieżnika na bieżniku skracają drogę hamowania i poprawiają odprowadzanie błota, zniżając ryzyko tzw. Poślizgu wodnego (aquaplaning).
  • Zoptymalizowana powierzchnia styku opony z nawierzchnia odpowiada za nad wyraz dobrą przyczepność na ośnieżonych drogach a na suchej nawierzchni zagwarantuje równomierne zużycie bieżnika i długie przebiegi.
Najpopularniejsza opona zimowa w Polsce!

Dębica Frigo 2 to opona cechująca się wysoką jakością w przystępnej cenie, będąca jednym z najpopularniejszych modeli opony zimowej w naszym kraju. Stworzona dla kierowców preferujących spokojną i bezpieczną jazdę w każdych warunkach zimowych.

Opis producenta: Dębica jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Firma od lat znajduje się w gronie największych eksporterów w Polsce i jest jednym z największych pracodawców na Podkarpaciu.

Od 1995 roku spółka jest częścią amerykańskiego koncernu The Goodyear Tire & Rubber Company. W fabrykach produkowane są opony pod marką własną jak dodatkowo produkty z logo innych marek koncernu Goodyear: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava. Opony firmy Dębica są na dodatek produkowane w innych fabrykach koncernu za granicą.

Od 2000 roku TC Dębica S.A. Ma ogromne centrum logistyczne w Tarnowie, którego wartość szacuje się na ponad 20 milionów USD. Dodatkowo od 2008 roku prowadzi działalność na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

W latach 2010-2013 producent zainwestowała ponad 70 milionów USD w modernizację parku maszynowego w celu zwiększenia mocy produkcyjnych w zakresie opon samochodowych do jazdy z wysokimi oraz nad wyraz wysokimi szybkościami (tzw. High performance, a także ultra high performance). W tym samym czasie fabryka otrzymała kolejne certyfikaty jakości (ISO 9001, QS 9000, ISO 14001, ISO/TS 16949).

Dębica FRIGO 2 195/60 R15 88 T

od PLN