ACUVUE RevitaLens stanowi serię uniwersalnych, multifunkcyjnych płynów dezynfekcyjnych nowej generacji służących do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Artykuł nowej generacji - płyn pielęgnacyjny ACUVUE RevitaLens cechuje się innowacyjną formułą oraz udoskonalonym składem, opartym na kompletnie bezpiecznych dla ludzkiego wzroku komponentach.

Jest więc produktywny, a przy tym delikatny dla oczu. Biozgodny z ludzkim wzrokiem - decydując się na wykorzystywanie płynu pielęgnacyjnego ACUVUE RevitaLens, nie musisz martwić się reakcjami alergicznymi. Preparat jest w pełni biozgodny z gałką oczną, a więc naturalny dla wzroku i neutralny w działaniu.

Skuteczna dezynfekcja - działanie preparatu oparte jest na dwóch składnikach dezynfekujących, które tworzą całość zabójczą dla bakterii i innych groźnych drobnoustrojów. W ten sposób płyn broni oczy przed niebezpiecznymi infekcjami.

Ochrona antybakteryjna - niewiele tego, iż płyn pielęgnacyjny likwiduje bakterie i zarazki. On także wytwarza na soczewkach swego rodzaju powłokę ochronną, która obniża podatność soczewek kontaktowych na gromadzenie się groźnych drobnoustrojów.

skrupulatne oczyszczanie - dokładnie opracowana formuła likwiduje ponad 90% skażeń naturalnych, takich jak osady białkowe i lipidy. Dzięki czemu podczas użytkowania soczewek nie występuje problem uczucia obcego ciała w oku, a widzenie jest wyraźne.

Bezpieczne przechowywanie - jedną z podstawowych funkcji oferowanych poprzez płyn pielęgnacyjny jest możliwość bezpiecznego, wielogodzinnego przechowywania w nim soczewek planowej zamiany. Zanurzone w nim soczewkinie mają kontaktu z zarazkami i nie tracą swych cennych atrybuty.

Charakterystyka płynu ACUVUE RevitaLens: ACUVUE RevitaLens stworzony poprzez firmę Abbott Medical Optics Inc., ma w składzie system zbudowany z dwóch odpowiadających sobie komponentów dezynfekujących, a także z elementu łączącego je w jednolitą całość.

Dzięki takiej strukturze chemicznej płyn ACUVUE RevitaLens wykazuje wysoką sprawność przy czyszczeniu, pielęgnacji i dezynfekcji soczewek silikonowo - hydrożelowych, a także konwencjonalnych przy równoczesnym zachowaniu wygody używania.

Obecne w składzie substancje dezynfekujące (dwuchlorowodorek aleksyny i polyquaternium-1) cechują się całkowitą kompatybilnością z czynnikiem EDTA o właściwościach chelatujących i komponentyem buforującym, dzięki czemu realne stało się otrzymanie płynu spełniającego oczekiwania stawiane wszystkim progresywnym technologicznie płynom pielęgnacyjnym.

Płyn ACUVUE RevitaLens jest całkowicie biozgodny dla gałki ocznej, nie powoduje powstawania odczynów alergicznych i nie podrażnia. Skrupulatnie zaprojektowana formuła zagwarantuje precyzyjne eliminowanie 85% białek i lipidów gromadzących się na powierzchni soczewki oraz drobnoustrojów wykazujących wytrzymałość na niektóre z płynów pielęgnacyjnych przystępnych na rynku, takich jak Acanthamoeba.

ACUVUE RevitaLens eliminuje 99,99% bakterii i grzybów z powierzchni soczewki, co świadczy o imponującej skuteczności dezynfekcyjnej i zapewnia długookresową osłonę antybakteryjną. Nie traci on na sprawności choćby w niedogodnych warunkach, a także jest w całości zgodny z innymi materiałami użytkowanymi do produkcji miękkich szkieł kontaktowych.

Efekty jego działania zostały potwierdzone w trakcie trzymiesięcznych badań, kiedy to odnotowano wysoki komfort używania soczewek kontaktowych, gdyż skład płynu ACUVUE RevitaLens opracowano tak, żeby maksymalnie zminimalizować ryzyko zabarwienia rogówki, podrażnienie oczu czy wystąpienie innych skutków ubocznych.

Dzięki korzystaniu z nowego ACUVUE RevitaLens pielęgnacja oczu i soczewek staje się istotnie prostsza. Atuty płynu ACUVUE RevitaLens: długofalowa i produktywniejsza ochrona antybakteryjna, wydajna eliminacja białek i tłuszczów, czyste soczewki bez utraty wygody noszenia, komfort dla każdego użytkownika szkieł kontaktowych.

Skład ACUVUE RevitaLens: Aleksydyna 0,00016%, polikwaternium- 1 0,0003%, kwas borowy, boran sodu dziesięciowodny, Tetronic 904, edetynian disodu (EDTA), cytrynian trójsodowy dwuwodny, chlorek sodu, woda oczyszczona.

Płyn przystępny jest także w obszerniejszym opakowaniu: ACUVUE RevitaLens 360 ml

ACUVUE RevitaLens 100 ml, 71CD-20736

od 14.99 PLN