Biotrue jest wielofunkcyjnym płynem do hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych, których główną inspiracją stała się biologia ludzkiego oka. Precyzyjna dezynfekcja - za pomocą płynu pielęgnacyjnego pousuwasz z powierzchni soczewek wszystkiego rodzaju zabrudzenia - od osadów białkowych, poprzez tłuszcze i kurz, po groźne bakterie i uchronisz oczy przed infekcjami.

Inspirowany fizjologią ludzkiego oka - sposób działania, a także skład płynu pielęgnacyjnego Biotrue powstał jako wynik inspiracji funkcjonowaniem ludzkiego narządu wzroku, dlatego preparat jest naturalny i całkowicie bezpieczny dla oczu.

Bezpieczne przechowywanie - soczewki umieszczone w pojemniczku z płynem pielęgnacyjnym są całkowicie bezpieczne - odcięte od zagrożeń środowiska zewnętrznego i zachowujące wszystkie swoje cenne parametry.

Dodatek nawilżający - skład płynu pielęgnacyjnego wzbogacono o hialuronian sodu - komponent znany ze swych silnych parametry nawilżających. Dzięki temu preparat przywraca soczewkom ich wysoki poziom wilgotności i tym samym chroni oczy przed wysychaniem.

komfortowa pielęgnacja - aby oczyścić oraz nawilżyć soczewki, nie musisz ich szorować ani wielokrotnie płukać w płynie pielęgnacyjnym. Starczy, iż zanurzysz je w preparacie na kilka godzin, a po tym czasie wyjmiesz i zaaplikujesz.

Nic prostszego! znikome opakowanie - 120 ml płynu pielęgnacyjnego to perfekcyjna liczba, jeśli Ci trzeba wsparcia dla swoich soczewek w trakcie podróży lub jeśli dość rzadko korzystasz ze szkieł kontaktowych.

Charakterystyka płynu Biotrue: Płyn Biotrue funkcjonuje zgodnie z fizjologią ludzkiego oka, zezwalając na oczyszczanie i nawilżanie soczewek podczas całego dnia ich noszenia. Cechują się niezwykłą efektywnością dezynfekcji, co zawdzięczają recepturze opierającej się na naśladowaniu funkcjonowania naturalnych łez.

poprzez zestawienie ze sobą trzech innowacji inspirowanych biologią okato jego odczyn jest tożsamy z pH zdrowych łez. To wszystko pozwala podtrzymać naturalne warunki na gałce ocznej i umożliwia adekwatne funkcjonowanie środków dezynfekujących obecnych w płynie pielęgnacyjnym.

W płynie do soczewekBiotrue zastosowano hialuronian, naturalną substancję odpowiedzialną za nawilżenie ludzkiego oka. Dowiedziono skuteczności właściwości nawilżających płynu, ponieważ nawet po upływie 20 godzin wysoki poziom hialuronianu utrzymuje się na powierzchni soczewek hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych.

Niezwykły jest sposób, w jaki płyn Biotrue pozwala na przedłużenie efektywności funkcjonowania białek filmu łzowego ponieważ otacza i chroni cząsteczki lizozymu. W ten sposób wspiera naturalne działanie przeciwbakteryjne i uniemożliwia denaturacji.

Poza tym wykazano, że płyn Biotrue gwarantuje utrzymanie nawet 13x pokaźniejszej liczby aktywnych cząstek lizozymu w zestawieniu do innych płynów pielęgnacyjnych. Biotrue należy do płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych, opracowanych przez producentaBausch Lomb i wraz z płynami ReNu Multiplus i ReNu MPS stanowi wiodący towar tego producenta.

Skład płynu Biotrue: hialuronian, sulfobetaina, poloksamina, kwas borowy, boran sodu, sól dwusodowa kwasu etylenodiaminotetraoctowego, chlorek sodu, 0,00013% roztworu biguanidu poliaminopropylu, 0,0001% polyquaternium.

Płyn przystępny jest dodatkowo w innych opakowaniach: Biotrue Flight Pack 2 x 60 ml Biotrue 300 ml Biotrue 480 ml

Bausch+lomb Biotrue 120 ml

od 22.99 PLN