Biotrue to wielofunkcyjny płyn do soczewek wyprodukowany w oparciu o naturalną biologię ludzkiego oka. Należy do najnowszej rodziny produktów do pielęgnacji soczewek kontaktowych producenta Bausch Lomb, wraz z takimi płynami, jak ReNu Multiplus i ReNu MPS.

Zgodny z fizjologią oczu - płyn pielęgnacyjny Biotrue, natchniony biologią i naturalnym funkcjonowaniem oczu, wykazuje działanie w pełni zgodne z fizjologią narządu wzroku. Naturalne działanie zbliżone do łez - płyn cechuje się odczynem pH stanowczo zbliżonym do zdrowych łez, dzięki czemu soczewki są szczególnie korzystnie przyjmowane poprzez oczy i nie wywołują ich podrażnień.

Skuteczna dezynfekcja - kilkugodzinne umieszczenie soczewek w pojemniczku z płynem pielęgnującym zezwala na całkowitą eliminację niebezpiecznych drobnoustrojów, osadów i skażeń pochodzących z zewnątrz.

Nawilżające substancje - w płynie pielęgnującym skryto liczne substancje nawilżające, w tym hialuronian, dzięki któremu preparat rozszerza zdolność soczewek do utrzymania wilgotności i tym samym poprawia komfort ich codziennego stosowania.

zwiększenie niepodatności oczu - w procesie tworzenia płynu twórcy zastosowali innowacyjną technikę, dzięki której preparat przedłuża aktywność zdrowych białek filmu łzowego i tym samym rozszerza odporność oczu na gromadzenie się bakterii.

duża objętość - buteleczka, w której umieszczono płyn Biotrue ma objętość 300 ml. To ekonomiczne rozwiązanie dla wszystkich poszukujących preparatu do codziennego wykorzystywania. Charakterystyka płynu Biotrue: Płyn Biotrue przeznaczony specjalnie do pielęgnacji soczewek hydrożelowych oraz silikonowo-hydrożelowych, znamionuje się niespotykaną sprawnością dezynfekcji, a jego receptura została opracowana tak, aby naśladował działanie naturalnych łez.

Dzięki połączeniu trzech inspirowanych biologią oka innowacji jego odczyn odpowiada pH zdrowych łez, co pomaga zachować naturalne warunki na powierzchni gałki ocznej i umożliwia trafne działanie dwóch środków dezynfekujących zawartych w płynie.

W płynie Biotrue zaimplementowano hialuronian, naturalną substancję nawilżającą występującą w organizmie i oku ludzkim. Wykazano,nawet po upływie 20 godzin na powierzchni soczewek hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych utrzymuje się wysoki poziom hialuronianu, co gwarantuje komfort noszenia poprzez cały dzień.

Kolejną innowacją jest sposób, w jaki płyn Biotrue przedłuża aktywność pewnych prawidłowo działających białek filmu łzowego. Otacza i broni cząsteczki lizozymu, białka znajdującego się we łzach, pomagając w ten sposób utrzymać jego naturalne działanie przeciwbakteryjne i zapobiegając denaturacji.

W badaniach wykazano, że Biotrue zezwala na zachowanie ponad 13-krotnie większej ilości aktywnych cząsteczek lizozymu w porównaniu z innymi płynami. Mocne strony płynu Biotrue w opakowaniu 300 ml: Płyn Biotrue przystępny jest w wersji 300 ml, która pozwala radować się jednym opakowaniem przez dłuższy okres czasu.

Na stronie przystępna jest ponadto wersja o obszerności 120 ml i 60ml. Sposób zastosowania: Po wyciągnięciu soczewki z oka należy położyć ją na zagłębieniu dłoni i polać kilkoma kroplami płynu dezynfekującego. Żeby oczyścić szkło kontaktowe należy pocierać je opuszkiem palca, a następnie przełożyć do pojemnika wypełnionego płynem pielęgnacyjnym.

Ważne jest, żeby cała soczewka była w nim zanurzona! wykorzystanie zwykłego mydła z wodą lub innych środków może uszkodzić szkło kontaktowe, a w skrajnych przypadkach nawet wzrok. Skład płynu Biotrue: hialuronian sodu, sulfobetaina, poloksamina, kwas borowy, boran sodu, sól dwusodowa kwasu etylenodiaminotetraoctowego, chlorek sodu, 0,00013% roztworu biguanidu poliaminopropylu, 0,0001% polikwaternium.

Płyn przystępny jest na dodatek w innych opakowaniach: Biotrue Flight Pack 2 x 60 ml Biotrue 120 ml Biotrue 480 ml

BIOTRUE 300 ml

od PLN