Zeszyty ćwiczeń z procesu Historia dla szkoły podstawowej są ściśle przypasowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura zeszytów odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach albo w ramach pracy domowej. Rozmaity stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z uczniami. Zeszyty to wspaniała pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz powtórkach przed sprawdzianami.

Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 jest doskonałym uzupełnieniem podręcznika, który obejmuje dzieje Polski, Europy i świata od wybuchu II wojny światowej do czasów współczesnych. W zeszycie znalazły się zestawy poleceń do wszystkich tematów lekcji, w tym do lekcji powtórzeniowych.

Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie dla klasy 8:
kierują uwagę uczniów na najważniejsze zagadnienia omawianych tematów;
kształcą umiejętność krytycznej analizy przeróżnego typu tworzyw – tekstów źródłowych i historiograficznych, ikonografii, map, a także informacji statystycznych przedstawionych w postaci diagramów i tabel;
uczą wyciągania wniosków i pisemnego formułowania własnych opinii;
zapoznają uczniów z zróżnicowanymi formami poleceń zamkniętych i otwartych.

transparentna szata graficzna, różnorodne formy poleceń, niebanalne teksty źródłowe oraz atrakcyjne ilustracje sprawią, że uczniowie ochoczo będą korzystali z zeszytu i łatwo opanują wszystkie umiejętności wyszczególnione w podstawie programowej.

Podtytuł: Szkoła podstawowa
ISBN: 9788302174414
Kod paskowy: 9788302174414
Autorzy: Markowicz Marcin, Pytlińska-Markowicz Olga
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20321
liczba stron: 96
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 7
Waga: 0.145
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Historia 8 Zeszyt ćwiczeń - Markowicz Marcin, Pytlińska-Markowicz Olga

od 6.48 PLN