Dwie przyjaciółki, bokserki: warszawianka Lu, bokserka amatorka, pracuje w polskiej ambasadzie w Brukseli. Sprite, jej sportowa mentorka i powierniczka jest Belgijką pochodzenia kongijskiego. Poznają się w Brukseli, razem walczą na ringu, wspólnie snują opowieść. Ich historia stwarzana jest w trakcie opowiadania powierzonego przyjaciółce. Przyjaźń i boks to źródła siły dla Lu i Sprite. Więź pomiędzy młodymi kobietami stanowi oś opowieści, w której romanse, miłości i zauroczenia są tłem dla budowania potężnych osobowości, własnej przestrzeni, z której nie strach wyruszać w świat.

To historia poprowadzona z impetem, energetycznie i świadomie. Dotyka współczesnych problemów, takich jak miejsce dzisiejszej Polski w Europie, stereotypy i uprzedzenia, z jakimi się spotykamy i które utrwalamy. Opisuje pozytywne postawy wobec Polaków, jak i Polaków wobec \"obcych\", lecz obnaża też polski rasizm.

Bokserka to portret pokolenia ludzi, dla których podróżowanie i mieszkanie za granicą nie jest?zdradą ojczyzny?, dla których mobilność jest równie naturalna, jak korzystanie z Googla czy sieci społecznościowych. To także kalejdoskop kolorowych mieszkańców położonej w centrum Europy Brukseli, reprezentantów różnorodnych kultur, światopoglądów, narodowości, kolorów skóry.

Bokserka, W.A.B.

od 19.95 PLN