Czym jest orteza lędźwiowo-krzyżowa AS-LK?
Męska orteza lędźwiowo – krzyżowa SOLID pomaga złagodzić ból w dole pleców i uniemożliwia skurczom mięśni. Wyrób tworzono z ażurowej gumy ortopedycznej. Podwójna warstwowa budowa umożliwia niestandardowe dostosowanie wyrobu i ustawienie właściwej kompresji dla brzucha i pleców. Uniemożliwia powstawaniu urazów w trakcie wytężonej działalności fizycznej i energicznego trybu życia. Oddychający materiał zezwala na komfortowe noszenie wyrobu poprzez cały dzień, a załączone do ortezy szelki dbają, żeby znajdowała się ona cały czas we właściwym miejscu.

Jak to działa?

Orteza pozostała wytwarzana z ażurowej gumy ortopedycznej i nadano jej anatomiczny kształt. W tylnej jej części zamontowano dodatkowe skośne pasy dociskowe, a także kieszeń zaopatrzoną w sześć elastycznych fiszbin ortopedycznych. Jako element stabilizujący użyto w ortezie szeroką elastyczną taśmę obwodową dynamicznie regulującą docisk w odcinku lędźwiowo-krzyżowym ortezy.

typowe elastyczne szelki, pozycjonują wyrób na ciele użytkownika, nie ograniczając przy tym swobody jego ruchów.

Zapięcia ortezy SOLID wytwarzano w nowy asymetryczny sposób. Rozwiązanie to udoskonalone przypasowanie wyrobu do ciała pacjenta w zakresie jednego wymiaru. W zapięciach użyto od strony ciała pacjenta dzianinę bawełnianą frotte, od drugiej strony mocny laminat velcro z funkcją samoszczepną. Ponadto zamontowano w nich półnieelastyczną piankę wygodną i fiszbiny z tworzywa sztucznego. W celu ułatwienia pacjentom sposobu używania wyrobu użyto specjalne obszerne zapięcie zaopatrzone w system GRIP & OPEN. System ten cechuje się tym, iż osoba która posiada jedynie częściową skuteczność rąk, może samodzielnie założyć oraz zapiąć nasz wyrób. W dodatku w przedniej części wyrób zaopatrzono w specjalne uchwyty na dłonie, które ułatwiają zakładanie go osobom o ograniczonych funkcjach ruchowych kończyn górnych.

Tylna część ortezy pozostała wytwarzana z elastycznej gumy ortopedycznej AirRubber, która w celu zapewnienia wentylacji i łatwiejszego odprowadzania potu od ciała pacjenta w procesie dziania została zaopatrzona w specjalne otwory.

Dzięki zaimplementowaniu nieszablonowych anatomicznie wyprofilowanych stalek ortopedycznych stabilizuje i odciąża kręgosłup w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Wzmacnia ścianę mięśni brzucha. Przez utrzymywanie zrównoważonej temperatury i sprężysty ucisk mają działanie obniżające dolegliwości bólowe. Ma za zadanie ograniczać występujące dolegliwości bólowe, zapobiegać ich obecności, udoskonalać sprawność ruchową pacjenta, poprawiać jakość i komfort życia. Wyszczególnionia i zasady używania zależne są od decyzji lekarza prowadzącego.

Przeznaczenie

Sznurówkę można stosować w przypadkach:

  • ostrych zespołów bólowych obszarów lędźwiowo-krzyżowych,
  • zwyrodnień kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
  • dyskopatii w odcinku lędźwiowym,
  • po zabiegach operacyjnych odcinka lędźwiowego kręgosłupa (ortopedia, neurochirurgia),
  • po zdjęciu unieruchomienia gipsowego w odcinku lędźwiowo-krzyżowym jako stabilizator,
  • deformacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.
  • kręgozmyku w odcinku lędźwiowym
  • stany przeciążenia odcinka lędźwiowo-krzyżowego

Jaki wymiar potrzebuję?

Sposób zakładania

Orteza lędźwiowo-krzyżowa z zespołem fiszbin ortopedycznych AS-LK, AS-LK

od PLN