seria wędzisk Team Dragon wytrzymała próbę czasu w sposób wręcz niespotykany. Pierwsze 6 z nich wdrożyliśmy do oferty wiosną roku... 2004, kolejne kilkanaście – pół roku później. Większość z nich pojawiła się jeszcze w katalogu na rok 2013, co oznacza 10 lat sprzedaży bez żadnych zmian w konstrukcji blanku! Były jedynie niewiele znaczące „faceliftingi stylistyczne, było wprowadzenie systemu rezonansowego, pojawiały się też nowe modele. Mimo upływu lat, jeszcze dziś, kiedy do ręki bierze się takie klasyki jak 2.60 m/7–2 g czy 2.40 m/18–42 g, można poczuć olbrzymią przyjemność, wrażenie, że dotyka się innowacyjnego sprzętu najwyższej jakości. Nadszedł jednak moment na zmianę – z dumą ukazujemy 15 nowych wędzisk spinningowych: serię Team Dragon A.D. 2014.
Nic się nie zmieniło w podstawowych założeniach: to wędziska zapewniające komfort łowienia w każdych warunkach, dające wędkarzowi poczucie zadowolenia i dumy z używanego sprzętu. Nowa seria TEAM DRAGON szczególnie solidnie nawiązuje swoją charakterystyką do starszych wędzisk, lecz jednocześnie przynosi kilka fundamentalnych zmian:
rezygnacja stosowania grafitu space grade 80 mln PSI na rzecz wytrzymalszego o module 72 mln PSI;
zmniejszenie zawartości żywic epoksydowych w blankach do poziomu Ceramic Graphite
sposób ugięcia blanku pod obciążeniem: z dominującego dotychczas w tej linii w głównej mierze szczytowego stało się ono bardziej progresywne;
układ przelotek Fuji Alconite: jest to kompromis pomiędzy New Concept a nowym KR-System, promowanym przez japońskiego producenta.
Wszystkie wędziska zaprojektowane pozostały przy użyciu technik komputerowych. Wszystkie też znamionują się akcją szybką (fast) i ekstraszybką (super fast). Do ich budowy użyto tzw. Konstrukcję wielomodułową (multimo- dulus) w oparciu o trzy odmiany grafitu japońskiej producenta TORAY:
supernowoczesny grafit tzw. Space grade, o sztywności 72 mln PSI;
podstawowy materiał blanków: grafit wysokomodułowy 62 mln PSI;
grafit o podwyższonej sztywności 40 mln PSI.
Wszystkie komponenty zastosowane do zbrojenia spełniają najostrzejsze normy jakościowe stawiane poprzez Team Dragon:
przelotki Fuji Alconite;
dolniki z portugalskiego korka klasy AAA;
uchwyt Fuji DPS;
dwuskładnikowy, niestarzejący się epoksydowy lakier do omotek;
nici do omotek amerykańskiej firmy Gudebrod.
Dla zwolenników spinningu z łodzi.
informacje technologiczne:
Długość: 228 cm
Ciężar wyrzutu: 18-42 g
Akcja: X-Fast
Długość transportowa: 118 cm
ilość części: 2
Długość dolnika: 27,5 cm
liczba przelotek: 9
Wielkość przelotki startowej: 25
Wielkość przelotki końcowej: 7
Gwarancja: 24 miesiące

Team pike special 228 cm / 18-42 g marki Dragon

od PLN