SAICOS LAZURA DO OCHRONY DREWNA BEZBARWNA 2,5 L
cechy: krystaliczna, bezbarwna i kolorowa warstwa do drewna, na bazie naturalnego oleju, dla każdego drewna na zewnątrz z umocnioną ochroną przeciwko UV i warunkom pogodowym (ponadto jako warstwa dla okien z twardego drewna). Dba o atrakcyjny naturalny wygląd, broniąc równocześnie przeciwko gniciu, sinieniu, owadom i pleśni. Nie zamyka porów drewna, odporna na wodę i wyjątkowo trwała. Właściwości hydrofobowe, reguluje wilgotność, redukuje kurczliwość i pęcznienie drewna. Penetruje głęboko i broni powierzchnię przed warunkami pogodowymi od środka. Warstwa łączy się trwale z drewnem, dlatego przy renowacji wystarczy nanieść kolejna warstwę – bez szlifowania! Lazura ochronna broni w słuszny sposób powierzchnie drewniane: naturalne oleje wnikają głęboko w drewno, utrzymują jego zdrowy wygląd i elastyczność i bronią powierzchnię przed warunkami atmosferycznymi, wilgocią i zabrudzeniami. Kolorowe pigmenty o sporej niepodatności UV dbają o długotrwałą ochronę powierzchni. Dodatek impregnacyjny chroni przeciwko gniciu, sinieniu, owadom, grzybom i pleśni. LAZURA OCHRONNA DO DREWNA SAICOS jest nietrudna w obróbce, stanowczo sprawna i prosta w pielęgnacji (przy odświeżaniu nanieść następną warstwę na oczyszczoną powierzchnię – nie szlifować, brak odprysków).
dostępne odcienie:
zastosowanie: Dla każdego drewna w obrębie domu na zewnątrz: elewacje konstrukcje, okna, podbitki, itd. Dla drewna w ogrodzie: płoty, pergole, meble ogrodowe, bramy, domki ogrodowe. Naturalna kolorowa powłoka dla okien. Wspaniałe wykończenie dla drewna impregnowanego ciśnieniowo. Pasuje dla drewna obrabianego termicznie – zaleca się przeprowadzenie próby ze względu na zróżnicowane właściwości drewna po obróbce.
Obróbka: Przygotowanie: Powierzchnia drewna musi być czysta i sucha (wilgotność maksymalnie 18%). Stare nie zakrywające porów warstwy, jeśli utrzymane są w prawidłowym stanie, oczyścić. Stare warstwy lakieru zlikwidować. Nanosić na pozbawione śladów zamrożenia drewno (nie nanosić w temperaturze poniżej 5 °C). Zaleca się naniesienie 1 warstwy ze wszystkich stron obrabianej powierzchni.
użycie: LAZURA OCHRONNA SAICOS jest produktem gotowym do wykorzystania. Przed wykorzystaniem poprawnie zamieszać.

1 warstwę nanieść równomiernie, wzdłuż włókien drewna, na czystą i suchą powierzchnię za pomocą pędzla płaskiego SAICOS.
Schnięcie: min. 8 godzin (w zależności od temperatury i wilgotności powietrza).
2 warstwę należy nanieść ponadto CIENKO wzdłuż włókien drewna. Czas schnięcia: przynajmniej 8 godzin. Powłoka nadaje półmatowy charakter.
Pistolet lakierniczy: Wszystkie nasze produkty mogą być wytłaczane przez pistolet lakierniczy.

najlepsza temperatura obróbki: pomiędzy 8 °C a 35 °C

liczba warstw:
Jako warstwa bez gruntu 2 powłoki
Jako warstwa końcowa 1 powłoka

Czyszczenie narzędzi:
przy pomocy ŚRODKA DO CZYSZCZENIA PĘDZLI SAICOS.
Czas schnięcia: Przynajmniej 10 godz. (w zależności od temperatury i wilgotności powietrza). Schnięcie powierzchniowe po ok. 6 godz. Schnięcie przez oksydację – dlatego potrzebna dobra wentylacja.
Czyszczenie: Spryskać albo obmyć wodą. Przy silniejszych zabrudzeniach (na przykład meble ogrodowe) zastosować WASH CARE SAICOS. Zielone naloty dają się z łatwością i bez problemu polikwidować za pomocą środka GRÜNN – EX. Żywicę i inne związki drewna mogą zostać usunięte ŚRODKIEM DO CZYSZCZENIA NARZĘDZI SAICOS.
Odświeżenie: w razie zapotrzebowania nanieść na oczyszczoną powierzchnię następną warstwę (bez szlifowania).
Przechowywanie: artykuł może być przechowywany do 5 lat w hermetycznym suchym pojemniku. Towar zagęszczony pod wpływem mrozu odzyska swoją konsystencję przechowywany kilka godzin w temperaturze pokojowej należycie wymieszać.
sprawność: 1 L wystarcza na ok. 13 m² przy dwóch warstwach na gładkim drewnie albo na ok. 22 m² przy jednej powłoce na gładkim drewnie.
Zużycie zależne od gatunku i powierzchni!
Dla drewna o ryflowanej powierzchni wymagane jest naniesienie większej ilości materiału.
dostępne obszerności:
0,75 L = ok. 10 m² przy dwóch powłokach, ok. 17 m² przy jednej powłoce;
2,5 L = ok. 33 m² przy dwóch warstwach ok. 55 m² przy jednej powłoce;
10,0 L = ok. 130 m² przy dwóch warstwach, ok. 220 m² przy jednej powłoce;
25,0 L = ok. 325 m² przy dwóch powłokach, ok. 550 m² przy jednej powłoce
(w zależności od rodzaju drewna i jakości powierzchni).

informacje dotyczące środowiska:

Lazura Ochronna Saicos nie gromadzi żadnych środków konserwujących.
Lazura Ochronna Saicos nie podlega klasyfikacji substancji niebezpiecznych i nie wydziela do otoczenia budzących obawy związków fizjologicznych.
Informacja ta odpowiada naszemu aktualnemu stanowi wiedzy – nie stanowi jednak gwarancji.
Wszystkie produkty marki SAICOS stworzone są wyłącznie w Niemczech.

lazura do ochrony drewna 2,5 l marki Saicos

od PLN