Jak wszystkie zegarki z linii Lusso, najnowszy model Atlantic 52951.41.21R Worldmaster 1888 „Lusso" Open Heart Mechanical LIMITED EDITION, to połączenie tradycji, zegarmistrzowskiego kunsztu, wysmakowanego stylu i wysokiej jakości. Unikatowy, ręcznie nakręcany mechanizm z pewnością przypadnie do gustu koneserom klasycznych zegarmistrzowskich rozwiązań i ponadczasowego wzornictwa.

To najmocniej wyczekiwana premiera marki Atlantic w 2015 roku. Zegarek został produkowany w zaledwie 888 numerowanych egzemplarzach. Model z numerem 001 nosić będzie na nadgarstku Krzysztof Hołowczyc – wieloletni ambasador szwajcarskiej firmy.

W kopercie o średnicy 44 mm, wyprodukowanej z wysokiej jakości stali szlachetnej 316L zamknięty został wyjątkowy, nakręcany ręcznie mechanizm Open Heart" z manufaktury Atlantic, zdobiony szlifem genewskim. Ma on 40 godzinną rezerwę mocy i jest jednym z najbardziej wyszukanych mechanizmów w historii producenta – wg słów prezesa firmy Atlantic Jürga Bohne – „intencją było stworzenie czasomierza przywodzącego na myśl najkorzystniejsze tradycje zegarmistrzowskiego rzemiosła; zegarka, który najlepiej odzwierciedli naszą filozofię „prawdziwej wartości" i udowodni,firma Atlantic nie ma sobie równych w realizacji obietnicy najwyższej jakości za przystępną cenę".

srebrną tarczę zegarka ozdabia nie tylko rzadko spotykane open heart prezentujące mechanizm, ale także pozłacane, ręcznie nakładane indeksy. Na dodatek wykorzystano w zegarku rozwiązanie, dzięki któremu sekundnik zegarka jest na osobnej tarczy, umiejscowionej na godzinie 6. Niesamowitego, ekskluzywnego charakteru nadaje zegarkowi także przestronny przeszklony dekiel wyróżniający wyjątkowy mechanizm.

Dopełnieniem jest wypukłe szafirowe szkło z powłoką antyrefleksową upraszczające odczyt godziny w każdych warunkach i najwyższej jakości skórzany pasek, wykonany z naturalnej skóry w kolorze brązowym.

Atlantic 52951.41.21R Worldmaster 1888 „Lusso" Open Heart Mechanical LIMITED EDITION to elitarny model oznaczony numerem limitacji na kopercie, a także mechanizmie. Niewątpliwie będzie niesamowitym dodatkiem dla każdego szykownego i stylowego pana, który lubi czuć się wyjątkowo.

Atlantic 52951.41.21

od PLN